Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Reforma edukacji

Wielkość czcionki:

  REFORMA EDUKACJI

 

Bieżace informacje odnośnie reformy można znaleźć na stronach:

Informacje Ministerstwa Edukacji: http://reformaedukacji.men.gov.pl/

Informacje Kuratorium Oświaty w Katowicach: http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php?page=News&menuItemId=1014&news=7233&number=1


NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA

Nowa podstawa programowa - rozporządzenie z 14 lutego 2017 r. 14 lutego 2017 r. Minister Edukacji Narodowej podpisała rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Od 1 września 2017 r. z nowej podstawy programowej będą uczyli się uczniowie klas I,IV,VII szkoły podstawowej. Uczniowie pozostałych klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych będą korzystali z dotychczasowej podstawy programowej i dotychczasowych podręczników. Podstawa programowa dla szkoły podstawowej zawiera wszystkie potrzebne i wymagane treści w kształceniu uczniów klas 7 i 8 w nowej strukturze szkoły podstawowej Uczniowie tych klas będą wypełniali program stanowiący kontynuację tego, który realizowali w klasach 4-6. Program ma ich przygotowywać do podjęcia dalszej nauki w wybranym typie szkół ponadpodstawowych, począwszy od roku szkolnego 2019/2010.

Link do podpisanego rozporządzenia: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12293659/katalog/12403198#12403198 

SPOTKANIE DLA RODZICÓW

W piątek 10 lutego, o godzinie 16.30 w audytorium GCE przy ul. Okrzei 20 w Gliwicach odbędzie spotkanie informacyjne dla rodziców, dotyczące wdrażania reformy systemu edukacji. Spotkanie będzie prowadzone przez przedstawicieli Kuratorium Oświaty, z udziałem reprezentantów Miasta Gliwice. 

LIST MINISTER EDUKACJI

Cały list dostępny jest po kliknięciu w obraz poniżej.


Na stronie: http://reformaedukacji.men.gov.pl/ znajduja się informacje na temat zliżajacej się reformy edukacji. Zachęcamy do zapoznania się z nia oraz do przeczytania broszury nt. reformy, która znajduje sie tutaj.

Zegar