Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rok szkolny 2011/2012

Wielkość czcionki:

<<nowsze wiadomości


27.06.2012

 

ZIELONA SZKOŁA 2012

 

W dniach 1.06. - 15.06.2012 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w wyjeździe na zieloną szkołę do Darłówka. Przeżyli razem wiele radosnych chwil. Mieli zapewnione różnorodne formy atrakcji. Brali udział w pieszej wycieczce do Darłowa, zwiedzili Ustkę, płynęli wycieczkowym statkiem po Morzu Bałtyckim. Systematycznie uczestniczyli w zajęciach na ściance wspinaczkowej, pływając na basenie pod fachową opieką instruktora. Ponadto zażywali kąpieli słonecznych na plaży. Pogoda dopisała. Dzieci do domu wróciły opalone i zadowolone.

 

 


24.06.2012

 

SPRAWOZDANIE Z GALI OGÓLNOMIEJSKIEGO KONKURSU

PRZEDSTAWIEŃ TEATRALNYCH

?BAWIMY SIĘ W PRAWDZIWY TEATR?

w roku szkolnym 2011/2012

 

W dniach 14.05.-16.05.2012 r. odbył się w roku szkolnym 2011/2012 organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 z udziałem sceny MDK dla wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych Miasta Gliwice XI Ogólnomiejski Konkurs Przedstawień Teatralnych ?BAWIMY SIĘ W PRAWDZIWY TEATR?.

Po trzydniowym przeglądzie wyłoniono zwycięzców, a 20 czerwca b.r. odbyła się gala konkursu, na którą zostały zaproszone wszystkie biorące udział placówki.

Konkurs przebiegał w trzech grupach wiekowych:

- dzieci przedszkolne;

- uczniowie klas I-III;

- uczniowie klas IV-VI.

Występy oceniało jury w wyróżnionych trzech kategoriach dla każdej grupy wiekowej osobno.

W kategorii: Przedszkola i zerówki

I miejsce ? ?Lekcja? ? Przedszkole Niepubliczne ?Chatka Puchatka?;

II miejsce ? ?Królewna Śnieżka? ? Przedszkole Miejskie nr 29;

III miejsce ? ?Pogotowie ekologiczne?- PM nr 22;

Wyróżnienie: ?Przygoda niegrzecznej żabki? PM nr 27 oraz

?Ali Baba i 40 rozbójników? ? SP nr23.

W kategorii klas I ?III:

I miejsce ? ?Nie ma tego złego?- I Społeczna SP

II miejsce ? ?Jaś i Małgosia? ? SP nr 2 oraz ?Brzydkie Kaczątko? ? SP nr 8.

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce ? ?Mała Syrenka? ? Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 i

?Ach, jak cudowna jest Panama? ? Szkoła Podstawowa nr 18;

II miejsce - ?Kopciuszek XXI wieku?- SP nr 9; ?Mól książkowy, czyli historyjka bardzo pedagogiczna? ? SP nr 36, ?Kopciuszek nieco współczesny? ? I Społeczna SP oraz ?Serduszko? - SP nr 2.

Na gali zaprezentowali się zdobywcy pierwszych miejsc w grupie klas starszych, czyli  SP nr 18 i ZSOS nr 7.

Rozdano 253 nagrody, które zostały ufundowane przez Urząd Miasta oraz innych sponsorów. Wszystkie placówki otrzymały dyplomy, a nauczyciele podziękowania.

Gratulujemy wszystkim aktorom oraz nauczycielom, rodzicom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

 


 

21.06.2012

 

KOZIOŁEK MATOŁEK

 

W Pacanowie kozy kują więc Koziołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa.

 

Tym razem najbardziej znany koziołek w Polsce trafił do naszej Szkoły w Bojkowie.  20.06. 2012 r. bohater powieści  Kornela Makuszyńskiego miał okazje podzielić się z nami swoimi przygodami  ze swoich  podróży. Koziołkowi, który jest sympatyczny i łatwowierny, śmieszny , niezdarny i dobrotliwie naiwny,  pomagali dzielnie uczniowie i nauczyciele.  Cała relacja z nieprawdopodobnej  wyprawy, sprowadziła  się do poszukiwań  Pacanowa, jedynego miejsca w świecie, gdzie podkuwają kozy. Na koniec opowieści wszyscy bawili się i tańczyli do piosenki ?Wyginam śmiało ciało?.  Może taki trening był przygotowaniem  do kolejnej podróży, w którą wybierzemy  się z Matołkiem?

 


 21.06.2012

 

W TEATRZE PRZED DNIEM DZIECKA

 

31 maja 2012 roku w sali Kino Sceny Kultury odbył się spektakl Teatru Paranoja ?Aksamitka córka diabła, czyli zakochany Pajac". Dzięki specjalnemu zaproszeniu aktorów na widowni zasiedli także nasi uczniowie z kas I-III.

?Aksamitka córka diabła, czyli zakochany Pajac" to próba odpowiedzi na pytanie -  czy przeciwieństwa się przyciągają, czy też nie. Sztuka  opowiada o  perypetiach związku córki diabła i pajaca, zamierzających zawrzeć związek małżeński. Cały spektakl obfitował w wiele wrażeń i dużą dawkę  humoru, którego doświadczali nasi młodzi widzowie.

 


 14.06.2012

 

KOMERS KLASY VI

 

W dniu 12 czerwca br w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Komers dla uczniów klasy szóstej.

Uczniowie wspaniale bawili się w takt najnowszych hitów. Komers trwał od 17.00 do 21.00.

 

 


 

13.06.2012

 

DZIEŃ DZIECKA W BARWACH EUROPY

 

Tylko w jednym miejscu można było posłuchać o Muminkach, zobaczyć litewski taniec, wysłuchać orkiestry filharmonii wiedeńskiej, zobaczyć największą skocznię w Słowenii oraz przejść się ulicami Sofii. Dodatkowo miał miejsce darmowy kurs podstawowych zwrotów w obcych językach.

W piątek 1.06. 2012 r. odbył się w naszej szkole długo oczekiwany Dzień Europejski. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami włożyli wiele pracy, aby w tym dniu mogła powstać barwna mozaika składającą się z wielu narodów i naszych dzieci. Dzięki zdobytym informacjom oraz ciekawym pomysłom pokazali bogactwo historyczne kulturalne i geograficzne naszego kontynentu.

 


 

08.06.2012

 

XI Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora

 

Dnia 25.05.2012 w naszej szkole został zorganizowany XI Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora. W rozgrywkach wzięło udział 50 uczniów z sześciu szkół: Szkoły Podstawowej nr 38, Szkoły Podstawowej nr 20, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 41, Szkoły Podstawowej nr 8.

I miejsce i Puchar zdobyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 38.

Zwycięzcom gratulujemy !!!


 

28.05.2012

 

ZAKOPANE

 

W dniach od 16 maja do 18 maja br. uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunami panią Adrianną Fabisiak i panią Barbarą Badurą uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego.

W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili Krupówki, Muzeum Tatrzańskie, Gubałówkę (wjazd góra/dół), kościół i cmentarz na Pęksowym Brzysku. W drugim dniu uczniowie wyjechali kolejką na Kasprowy Wierch, gdzie panowała zimowa aura -2 stopnie Celsjusza i 30 cm pokrywy śnieżnej. Na taką pogodę uczniowie byli przygotowani. Zwiedzili również Wielką Krokiew, a po południu spędzili 2,5 godziny w Aqua Parku. W ostatnim dniu szóstoklasiści pokonali w jedną stronę 7,5 km, aby podziwiać piękne widoki nad Morskim Okiem. Po wycieczce zostały miłe wspomnienia.

 

 

 


 

28.05.2012

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

 

Zapraszamy Wszystkich - dziewczynę i chłopaka, od czwartoklasisty do szóstoklasisty na egzamin na kartę rowerową, który odbędzie się w naszej szkole 1 czerwca o godzinie 13:30. Zapraszamy wszystkich chętnych wraz ze sprawnymi rowerami.

 


 23.05.2012

 

E-LEARNINGOWY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

W celu wspierania edukacji nauki języka angielskiego dzieci w wieku od 3 do 8 lat za pomocą platformy e-learning szkoła udostępnia wszystkim chętnym darmowy dostęp do platformy ?e-Proti?. Zainteresowani tą formą edukacji dzieci mogą odebrać u wychowawców lub w sekretariacie SP 8 loginy upoważniające do darmowego dostępu do platformy. Bezpłatny kurs j. angielskiego jest dostępny do 26 kwietnia 2013 r.

E-learningowy kurs języka angielskiego daje możliwość nauki poprzez gry i zabawy komputerowe, może stanowić uzupełnienie zajęć językowych w przedszkolu, szkole lub też służyć do samodzielnego wprowadzania dziecka w świat języka angielskiego.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8

w Gliwicach

 

 


 23.05.2012

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURSU PRZEDSTAWIEŃ TEATRALNYCH

?BAWIMY SIĘ W PRAWDZIWY TEATR?

 

<!--[if !supportEmptyParas]--> 

Już po raz kolejny odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 wraz z MDK dla wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych XI Międzyszkolny Konkurs Przedstawień Teatralnych ?Bawimy się w prawdziwy teatr?.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 17 przedstawień teatralnych z 13 placówek z Gliwic.

Konkurs odbył się dzięki zaangażowaniu wielu gliwickich nauczycieli, a do pomocy zaangażowani byli także rodzice.

Konkurs przebiegał w trzech grupach wiekowych:

- dzieci przedszkolne;

- uczniowie klas I-III;

- uczniowie klas IV-VI.

Występy oceniało jury w wyróżnionych trzech kategoriach dla każdej grupy wiekowej osobno.

Przedszkola i zerówki wystąpiły w przedstawieniach pt. ?Pogotowie ekologiczne?, ?Przygoda niegrzecznej żabki?, ?Lekcja?, ?Królewna Śnieżka? oraz ?Ali Baba i 40 rozbójników?.

W drugiej kategorii klasy I-III przygotowały inscenizacje pt. ?Jaś i Małgosia?, Nie ma tego złego? oraz ?Brzydkie kaczątko?.

W grupie klas IV-VI były to przedstawienia pt. ?Serduszko?, ?Mól książkowy, czyli historyjka bardzo pedagogiczna?, ?Kopciuszek nieco współczesny?, ?Ach, jak cudowna jest Panama?, ?Kopciuszek XXI wieku? oraz ?Mała Syrenka?.

Po przesłuchaniach jury wyłoni miejsca dla poszczególnych grup wiekowych i 20 czerwca odbędzie się w MDK gala konkursu, na której zostaną wręczone dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Galę uświetnią występy wybranych zdobywców pierwszych miejsc.

Nagrody tym konkursie zostały ufundowane przez Urząd Miasta oraz innych sponsorów.

Gratulujemy już teraz wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach.

 


 

10.05.2012

 

MATLANDIA

 

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie ?Przetestuj bezpłatnie Matlandię i wygraj pakiet szkolny!?. Miło nam poinformować, że zostaliśmy laureatami tego konkursu. Nagrodą jestpięciomiesięczny darmowy dostęp do programu Matlandia. Z programu będą mogli korzystać od września uczniowie klas: IV, V, VI. Koszt pięciomiesięcznego pakietu dla naszej szkoły wynosi: 770.00zł. Dzięki wygranej możemy z niego korzystać za darmo. Poniżej znajdują się przykładowe prace naszych uczniów, które zostały wykorzystane w pracy konkursowej.

 

Do Matlandii dziś wyruszam

To kraina dobrych wróżek

Uczy mnożyć, potęgować

Dodawać i odejmować.

 

Dobre wróżki ? ufoludki

Bawiąc uczą słabe główki

Więc wyruszajmy wszyscy w drogę

Do Matlandii po matematyczną przygodę!!!

 

<!--[if !supportEmptyParas]--> 

<!--[endif]-->

 

 

Jeden, dwa, trzy

Na Matlandi są fajne gry

Cztery, pięć, sześć

Możesz uczyć się tam też

Siedem, osiem, dziewięć

Twarz nie będzie ci już blednąć

Matma z Matlandią będzie łatwiejsza,

A Twoja ocena coraz piękniejsza

Na Matlandii są fajne rzeczy

I już się nie pobeczysz

Matematyki nauczysz się z łatwością

A małe porażki przyjmiesz z godnością

Przywitają cię fajne i kolorowe stworki,

A w przyszłości będą mniej wymagające egzaminatorki

Więc warto na Matlandię wchodzić

I błazna z siebie nie robić

 

Matlandia fajna jest

Matlandia jest THE BEST

Tu uczymy się cyferek,

Dodać odjąć i podzielić

 

Ucząc się bawimy,

Ponieważ to lubimy

Tu są konkursy, zabawy

Więc w liczeniu nabieramy wprawy

 

 


 30.04.2012

 

WIELKANOC 2012

 

Już po raz dwunasty odbył się organizowany przez naszą szkołę dla wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych XII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny?Wielkanoc 2012?. W tym roku w konkursie wzięło udział 27 placówek z Gliwic.

Pracami plastycznymi kierowało ponad 60 nauczycieli.

Konkurs przebiegał w trzech grupach wiekowych:

- dzieci przedszkolne;

- uczniowie klas I-III;

- uczniowie klas IV-VI.

Prace oceniało jury w dwóch kategoriach dla każdej grupy wiekowej osobno:

- kompozycja przestrzenna;

- technika dowolna.

Rozdano około 70 dyplomów, nagród i wyróżnień 

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Osiedla oraz innych sponsorów.

Dziękujemy im za wsparcie.

Wśród licznych nagród z naszej szkoły miejsca w tym konkursie zdobyli w grupach przedszkolnych:

I - miejsce - Aleksandra Łakomska,Wiktoria Filarska, Mateusz Perek oraz Oliwia Kosowska,

II - miejsce ? Julia Rutkowska,

III ? miejsce ? Martyna Kwas.

W klasach I ? III:

II ? miejsce ? Aleksandra Maliszewska

III ? miejsce ? Piotr Mitas

W grupie klas IV-VI:

I - miejsce - Zuzanna Głąb oraz Aleksandra Salomon.

Od 17 ? 28.04. można oglądać przygotowaną przez organizatorów wystawę prac wszystkich uczestników na głównym holu w szkole.

 

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach.

A oto prace naszych uczniów - klas I-III

 


 

SPOTKAĆ TYCH, KTÓRZY PRZEŻYLI.

PAMIĘTAĆ O TYCH, KTÓRZY ODESZLI.

  

17 kwietnia na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach odbyło się coroczne "Spotkanie Pokoleń".

Uroczystość została zorganizowana dla uczczenia pamięci ofiar ?Marszu Śmierci?, więźniów politycznych hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i jego filii w Gliwicach, zabitych w styczniu 1945 r. przez  funkcjonariuszy SS.

W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy VI i V naszej szkoły oraz gliwicka młodzież. Młode pokolenie miało okazję poznać historię tych tragicznych wydarzeń, do których doszło pod  koniec II wojny światowej. Dzięki spotkaniu z osobami które przeżyły tamten czas udało się przekazać żywe świadectwo oraz prośbę o pamięć i troskę o Ojczyznę.

 

 


12.04.2012

 

FUNENGLISH I MATLANDIA

  

Dzięki firmie FunEnglish.pl sp. z o.o., Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu i staraniom nauczycieli uczniowie klas IV-VI naszej szkoły mają możliwość do 30 czerwcabezpłatnie korzystać z płatnych interaktywnych platform FunEnglish.pl oraz Matlandia.Każdy uczeń otrzymał swój login oraz hasło dostępu do najwyższej jakości multimediów edukacyjnych (filmy, fotolekcje, gry, piosenki, zadania) w pełni zgodnych z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Polskie dzieci nie mają możliwości stale komunikować się po angielsku w domu i w szkole. FunEnglish.pl, tworzy sytuacje komunikacyjne, które wymuszają mówienie i myślenie w języku angielskim. Ucząc się z FunEnglish.pl, dzieci są zanurzone w języku, dzięki czemu postępy są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.FunEnglish.pl został wyróżniony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, twórcy kursu otrzymali z rąk Ministra Edukacji Narodowej prestiżowy certykifat innowacji w nauczaniu języków obcych ? European Language Label.

 

 

Matlandia - program online wspierający naukę matematyki w klasach IV-VI szkoły podstawowej. Bajkowa sceneria oraz animowane postacie sprawiają, że dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem rozwiązują zadania matematyczne. Program doskonali biegłość rachunkową, ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Kładzie nacisk na wykorzystanie matematyki w codziennych sytuacjach.

 

 

Platformy te są wykorzystywane na lekcjach języka angielskiego i matematyki w sali komputerowej. Uczniowie mogą korzystać z platformy indywidualnie po zajęciach, na swoich domowych komputerach.

 

Strony internetowe portali:

http://matlandia.gwo.pl/

http://funenglish.pl/

 

Poproś swoje dziecko, aby pokazało Ci w domu FunEnglish i Matlandię.


04.04.2012

 

OPOWIEŚĆ O TRZECH CEDROWYCH DRZEWACH

 

03.04.2012 roku klasa V pod opieką pana Krzysztofa Kruszyńskiego przygotowała i przedstawiła na przeglądzie teatralnym inscenizację opowiadania Paula Coelho "Trzy cedrowe drzewa". Następnego dnia przedstawienie mogli obejrzeć uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

 

Trzy cedrowe drzewa

 

Mój dziadek opowiedział mi pewną legendę. Trzy  cedrowe drzewa wyrosły w jednym z najpięknięjszych lasów Libanu. Jak wiadomo,  cedry potrzebują dużo czasu na wzrost, przez co te drzewaspędziły całe wieki kontemplując życie, śmierć, naturę i ludzi. Były świadkami przybycia ekspedycji z Izraela, wysłanej przez Salomona, widziały potem ziemię pokrytą krwią, w czasie wojen z Syrią. Widziały Jezabel i proroka Eliasza, który zabijał wrogów. Były przy wynalezieniu alfabetu i cieszyły się na widok przechodzących karawan, obładowanych kolorowymi tekstyliami. 

Pewnego pięknego dnia, zdecydowały się porozmawiać o przyszłości.

- Po tym co widziałem - powiedziało pierwsze drzewo - chciałbym aby zrobiono ze mnie tron władcy najpotężniejszego królestwa na ziemi.

- Ja chciałbym stać się częścią czegoś, co zamieni zło w dobro na zawsze- powiedziało drugie. 

- Ja chciałbym, aby każdy, kto na mnie spojrzy, pomyślał o Bogu. - odpowiedział trzeci.

Minęło trochę czasu, kiedy przybyli drwale. Cedry zostały ścięte, po czym statek przetransportował je w odległe strony.

Każde z tych drzew miało życzenie, lecz rzeczywistość nigdy nie pyta co zrobić z marzeniami; pierwsze zostało użyte do budowy schronienia dla zwierząt, a z tego, co pozostało zrobiono stojak na siano. Drugie drzewo zostało pocięte na kawałki, które następnie sprzedano handlarzowi mebli. Drewno z trzeciego drzewa nie znalazło jeszcze kupca. Było pocięte i ułożone w magazynie, który stał w dużym mieście. Drzewa zawodziły boleśnie: "Nasze drewno było tak dobrej jakości, a jednak nikt nie znalazł na nie żadnego wartościowego przeznaczenia."

W pewną gwiaździstą noc, przechodząca para, która nie miała gdzie się zatrzymać zdecydowała się spędzić noc w stajni, zbudowanej z pierwszego drzewa. Kobieta jęczała, w bólach porodowych, po czym urodziła, ułożyła swojego syna na sianie podrzymywanym przez stojak. Właśnie wtedy, pierwsze drzewo zrozumiało, że jego marzenie spełniło się, że właśnie to był najpotężniejszy król Ziemi.

Wiele lat po tym wydarzeniu, w skromnym domu, kilku ludzi siedziało wokół stołu, zrobionego z drugiego drzewa. Zanim zjedli, jeden nich powiedział kilka słów o chlebie i winie, znajdującym się na stole.

Wtedy drugie drzewo zrozumiało, że nie jest tylko podstawką pod kielich i kawałek chleba, lecz zjednoczeniem człowieka z Bogiem.

Następnego dnia, dwa kawałki trzeciego drzewa zostały wykorzystane przy konstrukcji krzyża, który następnie odłożono na bok. Po kilku godzinach, okrutnie bity człowiek został przyprowadzony i przybity do krzyża. Przerażone drzewo lamentowało nad barbarzyńskim końcem, jakie zgotował mu los. 

Nie zdążyły minąć trzy dni, kiedy także trzecie drzewo pojęło swoje przeznaczenie. Człowiek przybity do drzewa nie był  już więcej symbolem tortur, lecz stał się znakiem zwycięstwa. 

Tak, jak zwykle bywa, spełniły się marzenia trzech  cedrów z Libanu, choć nie w taki sposób, jak to sobie wyobrażały.

 

Paulo Coelho

żródło: "Wojownik światła, publikacja www.paulocoelho.com.br"

 

 

 


03.04.2012

 

DZIEŃ EUROPY

 

W dniu 30 kwietnia br. w Naszej Szkole odbędzie się Dzień Europy.

Klasy I-VI wylosowały następujące państwa:

Klasa I - Finlandia                Klasa IV -Bułgaria

Klasa II - Litwa             Klasa V - Austria

Klasa III - Węgry           Klasa VI - Słowenia.

Każda klasa otrzymała następujące zadania do wykonania:

Wykonać flagę pokazać na mapie gdzie leży dane państwo, stolica, język ( kilka zwrotów w tym języku)

Narysować lub wykonać makietę zabytków danego państwa.

Wypisać słynnych sportowców, aktorów ,drużyny piłkarskie ,pisarzy, muzyków lub inne słynne osoby.

Strój regionalny.

Potrawa regionalna

Dodatkowe zadanie : inwencja grupy

Uczniowie będą prezentować swoje państwa w swoich klasach.

Trzech wytypowanych uczniów z poszczególnych klas weźmie udział w konkursie wiedzy na temat Unii Europejskiej.

Podczas Dnia Europy, będą oceniane prezentacje w klasach, które zostaną nagrodzone. Uczniowie, którzy wykażą się wiedzą na temat Unii Europejskiej zostaną również nagrodzeni.

W przeprowadzenie Dnia Europy zaangażowało się Regionalne Centrum Informacji Europejskiej z Katowic, które ufundowało nagrody za co serdecznie dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!

 

  


03.04.2012

 

TELEFON ALARMOWY

  

 

15 marca 2012 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia dla dzieci nt. "Telefon Alarmowy 112 - edukacja i warsztaty dla najmłodszych" prowadzone przez Fundację Orange.

W spotkaniacch wzięły udział dwie grupy przedszkolne  oraz uczniowie klas I - III. W czasie godzinnych zajęć składających się z części teoretycznej i praktycznej prowadzące spotkanie zabrały dzieci w podróż z Sercem i Rozumem po telefonach alarmowych. Dzieci uczyły się podstawowych zasad zgłaszania zdarzenia, wypadku oraz w części warsztatowej wykazywały się zdobytą wiedzą dzwoniąc na odpowieni do sytuacji kryzysowej numer. Zgłoszenia były przyjmowane przez operatora ukrytego  z centralką w sąsiednim pomieszczeniu, który na zakończenie zajęć podsumował przebieg zgłoszeń.

Uwieńczeniem spotkania było rozdanie dzieciom kolorowanek z dodatkowymi zadaniami nt. telefonów alarmowych do pracy w domu.

Bardzo dziękujemy Fundacji Orange za zorganizowanie w naszej szkole interesujących zajęć.

 

 


31.03.2012

SPRAWDŹ: MUZYKA NIE GRYZIE......


 

Filharmonia Śląska zaprosiła 20.03.2012 roku wszystkich uczniów naszej szkoły na koncert Opera włoska.

 

  


09.03.2012

 

HISTORIA NASZEJ MIEJSCOWOŚCI

 

Dzięki uprzejmości Pana Bogdana Bartnika możemy Państwu przedstawić historię Bojkowa. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją tutaj.

 


09.03.2012

ZBIERAMY ZNACZKI POCZTOWE

 

Każdy znaczek wspiera MISJE - należy go wyciąć z półcentymetrowym marginesem ? jeśli jest to niemożliwe, to tak go wyciąć, aby nie uszkodzić. Nie należy samemu odklejać stemplowanych znaczków! Znaczki proszę przynosić do Pana Krzysztofa Kruszyńskiego . TY też MOŻESZ POMÓC!

 


 


08.03.2012

JAŁMUŻNA WIELKANOCNA 2012 - POMAGAM STARSZYM!

 

 

Szacuje się, że w ciągu najbliższych kilkunastu lat co czwarty Polak będzie miał 60 i więcej lat.  Hasło kampanii ?Pomagam starszym? ma zachęcić nas do dostrzeżenia stale rosnącej grupy seniorów oraz ich potrzeb.

Rok 2012 został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Społeczeństwa Europy starzeją się. Ten problem narasta, dlatego potrzebna jest większa troska i wrażliwość na potrzeby osób starszych. Poprzez zaangażowanie w jałmużnę chcemy uwrażliwić dzieci i młodzież, a także dorosłych na potrzeby osób starszych. Ta akcja  ma nie tylko wymiar konkretnej pomocy finansowej. Pragniemy przez nią budować w młodym pokoleniu postawę należnego szacunku do starszych - rodziców, dziadków, seniorów, która wyraża się w codziennych gestach i słowach, trosce o ich los.

Akcja trwa przez cały Wielki Post

 


  28.02.2012

 

 

QUIZ WODNY I KAMPANIA WODNA PAH

 

Jaki kolor ma  woda?

Czy Ile szklanek wody dziennie powinien wypijać każdy człowiek?

Jak długo człowiek może przeżyć bez wody?

W jakiej temperaturze gotuje się woda na szczycie Mount Everest-u?

 


Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie starszych klas naszej szkoły w ramach prowadzonej kampanii wodnej Polskiej Akcji Humanitarnej. Quiz wodny wygrała Paulina Wiśniewska z kl. V. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienie. Główną nagrodą była mała kropelka o nazwie "Zbieram wodę?, a nagrodami pocieszenia stały się opaski na ręce.

 

 

Dzięki zakupowi powyższych nagród mogliśmy wesprzeć budowę studni i ujęć wodnych w Sudanie! Jedna kropelka to 30 litrów wody a  jedna opaska to 25 litrów wody!

 

 

Przedszkolaki oraz młodsze klasy miały okazję zapoznać się z problematyką wodną dzięki czytanym książeczkom pt.: ?Czego nie wiecie o wodzie na świecie?.

Kampania wodna ma na celu uwrażliwić nasze dzieci na problem braku dostępu wody w niektórych częściach świata, oraz pobudzić do szukania sposobów jej pozyskiwania. Ważnym elementem kampanii jest też edukacja na temat oszczędzania i szacunku wody w codziennym użytku.

 

Zobacz film i przeczytaj więcej:

http://www.pah.org.pl/o-pah/178/kampania_wodna

 

 


20.02.2012

ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2012

 

W ostatnią sobotę stycznia uczestniczyliśmy w "ZIMOWYM PTAKOLICZENIU 2012" na ścieżce edukacyjnej  - Las Zacisze.

Podsumowanie akcji i konkurs dla uczestników odbył się w Szkole  Podstawowej nr 3 w Knurowie.

Wyniki liczenia ptaków:

KOS - 12 sztuk

WRÓBEL - 15 sztuk

SROKA - 1 sztuka

SIKORKA MODRA - 2 sztuki

SIKORKA BOGATKA - 11 sztuk

DROZD KWICZOŁ - 2 sztuki

MYSZOŁÓW - 1 sztuka

TRZNADEL - 70 sztuk

RAZEM - 114 sztuk

Dodatkową atrakcją była wizyta w stadninie koni NA KRYWAŁDZIE

 

 


17.02.2012

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE

 

 

24 stycznia br. uczniowie klasy II i III świętowali w domu Parafialnym Dzień Babci i Dziadka. Na początku uroczystości Pani Dyrektor naszej szkoły przywitała wszystkich gości składając jak najlepsze życzenia.

Następnie klasa II nawiązując jeszcze do świątecznego nastroju przedstawiła jasełka pt. "W Betlejem". Cała sala, wypełniona ponad setką gości - seniorów, dzieci i rodziców wspólnie śpiewała z nami kolędy.

Kolejną atrakcją wieczoru było przedstawienie pt. "Kot w butach" w wykonaniu uczniów klasy III. W barwnej scenografii mali aktorzy w bardzo ciekawy sposób przedstawili losy tytułowego bohatera bajki.

Na koniec części artystycznej jeszcze raz dzieci z klasy II zaprezentowały krótki montaż artystyczny, w którym w humorystyczny sposób były przedstawione różne sylwetki typowej polskiej babci i dziadka oraz wspólnie z kolegami i koleżankami ze starszej klasy zaśpiewali tradycyjne "Sto lat".

W drugiej części spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni na skromny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Niezapowiedzianą wcześniej atrakcją wieczoru był konkurs tańca dla Babć i Dziadków. Przy wtórze muzyki lat osiemdziesiątych oraz przy gromkich oklaskach seniorzy wykonywali piękne układy taneczne.

Jury złożone z rodziców wybrało najlepiej bawiącą się parę, która w nagrodę otrzymała tort. Pozostali uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeni skromnymi upominkami.

Żyjcie nam sto lat "Dziadkowie"

Niech Wam dopisuje zdrowie,

abyście długo nam trwali

i zawsze nas wspierali

 

 


 

27.01.2012

 

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

 

 

Trwa na Facebooku konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę. Od 20 stycznia 2012 r. na portalu FACEBOOK na profilu UNICEF POLAND w zakładce WSZYSTKIE KOLORY SWIATA można będzie głosować na laleczki. Nasza szkoła również zgłosiła do Tego konkursu laleczkę uszytą przez jednego z uczniów naszej szkoły - Janka Sąsiadka. Laleczka ma na imię Julka i czeka na wasze głosy. Reprezentuje ona wszystkie uszyte lalki z naszej szkoły. Największa ilość oddanych glosów umożliwi wygraną w konkursie, w którym nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w danej szkole. Konkurs trwa do 17 lutego 2012 r. Wyniki konkursu UNICEF zobowiazuje się podać do 24 lutego 2012r. Namów rodzinę i znajomych, aby głosowali na naszą laleczkę.


Instrukcja glosowania na laleczkę
1. Musisz posiadać konto na portalu facebook.com
2. Po zalogowaniu przechodzisz do profilu UNICEF Poland (www.facebook.com/unicefpolska)
3. Kolejnym ważnym krokiem, który musisz wykonać, aby twój głos był ważny to "polubienie" profilu UNICEF Poland
4. Dopiero teraz możesz przejść do załadki "Wszystkie Kolory Swiata" i znaleźć zdjęcie wybranej laleczki. Po kliknięciu w wybrane zdjęcie klikasz "Lubie to"
5. Teraz twój głos jest ważny. Pamietaj, że możesz zagłosować tylko jeden raz z jednego konta.
PROSIMY GŁOSUJCIE !!!

A oto nasza wybranka.

 


27.01.2012

 

KOCHASZ DZIECI NIE PAL ŚMIECI 


25.01.2012 roku grupa naszych uczniów i przedszkolaków wraz z opiekunami przeszła ulicami naszej dzielnicy - w ten sposób poparliśmy akcję ?Kochasz dzieci nie pal śmieci?. Podczas spaceru uczniowie mieli ze sobą plakaty i transparenty o szkodliwości palenia śmieci. Wrzucali również do skrzynek pocztowych mieszkańców ulotki o szkodliwości palenia śmieci w domowych piecach centralnego ogrzewania.

 

 


26.01.2012

 

XI MIĘDZYSZKONY KONURS  "BOŻONARODZENIOWE DEKORACJE"

 

Już po raz kolejny odbył się organizowany przez naszą szkołę dla wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych XI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ?Bożonarodzeniowe dekoracje?.

W tym roku w konkursie wzięły udział 22 placówki z Gliwic. Pracami plastycznymi kierowało ponad 50 nauczycieli, a do pomocy zaangażowani byli także rodzice. 
Konkurs przebiegał w trzech grupach wiekowych: 
- dzieci przedszkolne;
- uczniowie klas I-III;
- uczniowie klas IV-VI.
Prace oceniało jury w trzech kategoriach dla każdej grupy wiekowej osobno:
- stroik świąteczny;
- ozdoba choinkowa;
- technika dowolna.
Rozdano ponad 50 dyplomów, nagród i wyróżnień. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz innych sponsorów. Dziękujemy im za wsparcie.

Wśród licznych nagród z naszej szkole miejsca w tym konkursie zdobyli:

w grupie przedszkolnej Zerówka 5-latki:

I miejsce  - Wiktoria Filarska

 

 

I  miejsce -  Jakub Świątek

 

 

W grupie przedszkolnej Maluchy 3-4-latki wyróżnienie Emilia Pawlarczyk

 

 

W grupie klas IV-VI:

uczeń  klasy V zajął  III- miejsce -  Janek Sąsiadek

 

 

oraz z tej samej klasy otrzymał  nagrodę wyróżnienie - Tomasz Szymański

 

 

Uroczyste rozdanie nagród  przez Dyrektora SP 8 odbyło się 24 stycznia 2012 roku w szkole.

 

 

Galę uświetnił występ grupy 5-latków w przedstawieniu kolędowym.

 

 

Przez cały styczeń można oglądać przygotowaną przez organizatorów wystawę prac wszystkich uczestników na głównym holu w szkole. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach.

Prace konkursowe

 


10.01.2012

 

SPRAWDŹ: MUZYKA NIE GRYZIE......

Za nami kolejny koncert muzyków Filharmonii Śląskiej. Podczas tego koncertu usłyszeliśmy muzykę Ravela, Iberta.

  


02.01.2012

 

WOKÓŁ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

 

Od lat, tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, w klasach odbywają się spotkania przy opłatku. W czasie ich trwania uczniowie dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia, kolędują, a także częstują się przyniesionymi z domów smakołykami. Te symboliczne ? Wigilie klasowe?, jak je nazywają uczniowie, na pewno wprowadzają świąteczny bożonarodzeniowy nastrój do społeczności, jaką niewątpliwie stanowi szkoła. Poza spotkaniami klasowymi przy opłatku w dniu 22. 12. 2011 r. odbył się także pokaz dwóch przedstawień jasełkowych. Uczniowie klasy II, przygotowani przez mgr E. Słaboń zaprezentowali tradycyjne przedstawienie jasełkowe, w dużej obsadzie ? aktorskiej?, z bogatą scenografii. Uczniowie klasy VI, przygotowani przez mgr K. Kruszyńskiego, zaprezentowali przedstawienie odbiegające od dotychczasowych prezentacji, pełne humoru, z ciekawymi elementami choreografii. Wszystkich rozbawiła scena budzenia pastuszków przez anioły. Dodajmy, że grupa ta zajęła I miejsce w międzyszkolnym przeglądzie przedstawień jasełkowych w Gliwicach.

W przerwie między przedstawieniami uczniowie mieli okazję pokolędować, a po przedstawieniach pani dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne, świąteczne życzenia.

 

 


 

26.12.2011

 

NASZE SZKOLNE CHOINKI

 

JAK CO ROKU PRZED ŚWIĘTAMI

ŚWIAT PRZYBRAMY CHOINKAMI

KTÓRE MAJĄ BYĆ ZWIASTUNEM

PIĘKNEJ CHWILI OPIEKUNEM..

 

 


23.12.2011

 

PODZIĘKOWANIE

 

Koło Gliwickie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce w imieniu zwierząt składa serdeczne podziękowanie uczniom i  nauczycielom naszej szkoły za udział w akcji charytatywnej "Zostań Świętym Mikołajem - podaruj prezent przyjacielowi ze schroniska dla zwierząt".

 

 


23.12.2011

 

ŚLĄSKIE BOŻE NARODZENIE

 

Uczniowie klasy II naszej szkoły w ramach kółka artstyczno-turystycznego uczestniczyli w warsztatach pt. "Śląskie Boże Narodzenie", które odbyły się w Wilii Caro w Gliwicach.

W czasie zajęć dzieci poznały śląskie tradycje i zwyczaje związane z przygotowaniem się ludzi do świąt, nazwy potraw, "obrzędy panujące przy stole" oraz własnoręcznie wykonały ozdoby choinkowe.

 

 


23.12.2011

 

PLAC ZABAW

 

W tym roku szkolnym dzięki dotacji uzyskanej od Samorządu Miasta Gliwice w ramach programu Radosna Szkoła nasza szkoła wzbogaciła się o nowy plac zabaw dla dzieci .

DZIĘKUJEMY!!!

  


13.12.2011

 

"TAJEMNICA GINĄCEGO LASU" - KSIĄŻKA, KTÓRĄ WARTO PRZECZYTAĆ

 

 

W poniedziałkowe popołudnie w naszej szkole gościliśmy Pana Jerzego Miosga, autora książki dla dzieci i młodzieży pt. ?Tajemnica ginącego lasu?.  W spotkaniu z pisarzem aktywnie wzięli udział nasi uczniowie. Mogli zadawać  pisarzowi pytania a przede wszystkim wysłuchać,  o czym jest  prezentowana dla nich książka.

Dwunastoletni Tomek i troje jego przyjaciół starają się pomóc krainie elfów i krainie podwodnego świata w walce z Gizelą. Ta zła królowa dąży do zagłady lasu i przyrody. Dzieci zostają wciągnięte przez elfy w baśniowy świat pełen przygód i niesamowitych postaci, w którym znajdzie się też miejsce na młodzieńczą miłość. Bohaterowie biorą udział w wielkiej wojnie pomiędzy mocami zła i dobra. Odbywa się regularna bitwa z potworami, którymi włada królowa Gizela. Czy dobro zwycięży? Jak zakończy się wielkie starcie z mocami zła? Czy Tomek i przyjaciele szczęśliwie wrócą do domu? Czy las zostanie ocalony?

Książka zawiera przepiękne, barwne ilustracje, pokazuje wartości przyjaźni i koleżeństwa, kształtuje pozytywne wzorce osobowe, uczy szlachetnych zachowań : odwagi i zdolności do poświęceń, rozwija wyobraźnię, uczy odróżniać dobro od zła, uwrażliwia na problemy ekologii.

Książkę z wpisem Pana Jerzego można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

 


12.12.2011

 

DZIECI Z BOJKOWA DZIECIOM Z SUDANU POŁUDNIOWEGO

 

Przed nami kilka akcji ale jeden cel - pomoc naszym rówieśnikom z Sudanu Południowego, nowego państwa w Afryce, które od 9 lipca 2011 pojawiło się na mapach świata.  Nowy kraj to nadzieja na lepsze życie dla jego mieszkańców, którzy doświadczeni  latami wojny i ubóstwa pamiętają o okrutnej przeszłości ale chcą też tworzyć spokojną przyszłość. Prawdziwą nadzieją  dla Republiki Sudanu Południowego są dzieci, ich wszechstronny rozwój, bezpieczeństwo, szczęście oraz dostęp do wody. Oto propozycje edukacyjne i charytatywne do których udziału zachęcamy nasze dzieci i ich rodziców. Dzięki zaangażowaniu w  proponowane akcje będziemy mieli udział w budowaniu szczęścia i rozwoju sudańskich dzieci.

 

STUDNIA DLA POŁUDNIA ? PROJEKT EDUKACYJNY POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ

 

 

Zobacz :

http://www.pah.org.pl/multimedia/20/8/sudan_potrzeba_wody

 

Zobacz film:

 


 

KOLĘDNICY MISYJNI 2011 AKCJA MISYJNA

 

 

Zobacz:

http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/index.php?f01=3xxx219xxxxxxxxxx&idss=1385682s7638

 

POMOC DLA SUDANU AKJA EDUKACYJNA I CHARYTATYWNA

 

 

Zobacz:

 

http://pomocdlasudanu.pl/#/Home

 

Zobacz film:

 


12.12.2011

 

OPATRUNEK NA RATUNEK

Akcja humanitarna dla krajów misyjnych Afryki - Adwent 2011

 

 

Dary proszę przynosić do kościoła albo do naszej szkoły i przedszkola.

07.12.2011

 

SPOTKANIE Z CHOINKĄ 

 

 

Wczoraj rosłaś na polanie,

dzisiaj przyszłaś do nas.

Jakie miłe to spotkanie,

choinko zielona!

 

Jeszcze miedzy gałązkami

został świergot ptaków....

Teraz my ci zaśpiewamy,

słuchaj przedszkolaków!

 

Powiesimy świecidełka

i wydmuszki z jajek,

żebyś była taka piękna,

jak królewna z bajek.

Barbara Lewandowska


07.12.2011

 

APEL SZKOLNY

 

06.12.2011 roku w naszej szkole odbył się apel szkolny. Pani dyrektor wyczytała uczniów, którzy w ostatnim czasie uczestniczyli w konkursach oraz wręczyła im nagrody i dyplomy. Następnie pan Kruszyński opowiedział wszystkim o akcji materiałów opatrunkowych i akcji Woda dla Sudanu. Pani Fabisiak omówiła soposób wykonania laleczki w ramach projektu Wszystkie Kolory Świata. Na zakończenie uczniów odwiedziły aż dwa Święte Mikołaje. Chyba nasi uczniowie byli bardzo grzeczni :) W tym czasie uczniowie klasy II spotkali Świętego Mikołaja w Grocie Solnej w Gliwicach.

 

 

 


07.12.2011

 

WARSZTATY PAPIERNICZE

 

Firma KALANDER Czerpalnia Papieru zorganizowała w naszej szkole  pokaz - warsztaty edukacyjne "Spotkania z historią". Podczas nich uczniowie czerpali papier z dębowej kadzi papierniczej. Następnie używali  zabytkowej praski w której odciskali wyczerpany papier z zatopionymi płatkami kwiatów w masie papierniczej. Barwili papier techniką japońską, pisali gęsim piórem oraz odciskali pieczęci lakowe. Na zakończenie wspólnej zabawy uczniowie zabrali do domu swoje dzieła, które bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali.

 

 

Uwieńczeniem warsztatów było otrzymanie przez szkołę Dyplomu zaświadczającego o tym, iż uczniowie posiedli tajniki czerpania papieru oraz zgłębili sztukę piśmienną. Ponadto koordynator całego przedsięwzięcia p. E. Słaboń otrzymała zaświadczenie potwierdzające nawiązanie współpracy z firmą KALANDER, w ramach których odbyło się spotkanie "Jak powstaje papier - Spotkanie z historią - Warsztaty -czerpanie papieru, piśmiennictwo".

 

 


05.12.2011

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

 

 

Dnia 28 października 2011 roku w szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 8. W tym dniu uczniowie zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Obecna klasa I liczy 29 uczniów. Na początku programu uczniowie zatańczyli poloneza, później zaprezentowali program artystyczny i złożyli ślubowanie. Po prezentacji Pani dyrektor Mariola Dumin-Kowal tradycyjnie pasowała każdego indywidualnie na ucznia naszej szkoły. Po części oficjalnej samorząd szkolny przygotował konkurencje, w których zmierzyli się uczniowie (młode koty prezentowały się zabawnie). W trakcie konkurencji posilili się poczęstunkiem przygotowanym przez trójkę klasową. Na uroczystość przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Życzymy naszym pierwszoklasistom samych sukcesów oraz miłych chwil w szkole.

 

 


02.12.2011

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

 

Nasza szkoła wzięła udział w akcji 8 listopada  Śniadanie Daje Moc.

Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Bożeną Muchą podczas wspólnej zabawy zdobywali 3 wyspy śniadaniowe. Sprawozdanie w formie filmu z tego śniadania zostało zamieszczone tutaj.

Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią panią Ewą Słaboń i rodzicami przygotowali zdrowe śniadanie, które następnie chętnie i z apetytem zjedli. Sprawozdanie w formie prezentacji zostało zamieszczone tutaj.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich sprawozdań.

 


02.12.2011

SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Dużymi krokami zbliża się najcięższy okres w schroniskach zima.

Dlatego też pragnąc pomóc naszym przyjaciołom, Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach włączyła się do akcji:

 

Zostań Świętym Mikołajem  podaruj prezent przyjacielowi ze schroniska dla zwierząt.

 

Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w zbiórce następujących produktów:

-       używanych koców polarowych;

-       używanych śpiworów;

-       karmy dla psów i kotów;

-       domków dla psów lub kotów.

Zbiórka trwa od 5 do 9 grudnia 2011 r.


01.12.2011

 

II PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KRESOWEJ

 

18.11.2011 roku w naszej szkole odbył się II Przegląd Twórczości Kresowej. Dzieci z gliwickich przedszkoli oraz uczniowie z klas I- VI w przyjaznej atmosferze prezentowali utwory muzyczne pochodzące z terenów wschodnich. Jury w osobach: metodyk kształcenia zintegrowanego ? pani mgr Halina Olbińska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ? pani dr Urszula Więckowska oraz dyrektor szkoły ? pani mgr inż. Mariola Dumin-Kowal przyznały I miejsca dla Przedszkola Miejskiego nr 7, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 8. Dodatkową atrakcją konkursu była prezentacja przedmiotów codziennego użytku przywiezionych ze Wschodu przez panią Grażynę Weingarth.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy życząc dalszych sukcesów na kolejnych przeglądach.

 

 


23.11.2011

HIGIENA JAMY USTNEJ

 

 

do Programu edukacyjnego w zakresie higieny jamy ustnej, w ramach którego pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na powyższy temat. Ponadto dzieci miały możliwość obejrzenia bajki pt. Dr. Ząbek i legenda Zębolandii oraz otrzymały nieodpłatnie pastę i szczoteczkę.

 


22.11.2011

 

ZABAWA ANDRZEJKOWO-MIKOŁAJKOWA

 

 

W dniu 24 listopada br. (tj. w czwartek)zapraszamy naszych uczniów na ZABAWĘ ANDRZEJKOWO -MIKOŁAJKOWĄ

Zapraszamy klasy IV-VI od godziny 17.00 do 19.30 (parter w szkole)

Podczas zabawy czekać będą na Was wróżby andrzejkowe !

Gwarantujemy dobrą zabawę!

Wstęp: zgoda rodziców

 


22.11.2011

 

XII OGÓLNOPOLSKA AKCJA GÓRA GROSZA

 

Od 21 listopada do 10 grudnia br rusza w Naszej Szkole XII OGÓLNOPOLSKA AKCJA GÓRA GROSZA w Naszej Szkole organizowana przez Towarzystwo "Nasz Dom" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

 

WRZUĆ SYMBOLICZNEGO GROSIKA NA RODZINNE DOMY DZIECKA


07.11.2011

 

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

 

 

Nasza Szkoła przystąpiła do projektu: "Wszystkie Kolory Świata", ogłoszonego przezUNICEF.

W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Projekt ten jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem dostępu do szczepień. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień wszystkich dzieci w Sierra Leone, tak aby zredukować wskaźnik śmiertelności tamtejszych dzieci.

Projekt będzie trwał od 14 listopada br do 29.02. 2012 r. W ramach akcji dzieci będą przygotowywać specjalnącharytatywną laleczkę UNICEF. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj z którego pochodzi, jakieś hobby, wiek. Tymi informacjami dzieci uzupełnią "akt urodzenia" laleczki. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci.

Laleczki te zostaną rozdane podczas imprez zorganizowanych przez szkołę od grudnia 2011 roku do lutego 2012 roku. Pieniądze z darowizn za laleczki zostaną wpłacone na konto UNICEF dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Sierra Leone.

W ramach projektu odbędzie się również Konkurs na "Najbardziej oryginalną laleczkę".

Konkurs będzie prowadzony na Facebooku, na oficjalnej stronie UNICEF Poland między

20 stycznia 2012r a 17 lutego 2012 r. W specjalnie przygotowanej galerii zdjęć, będą umieszczane zdjęcia nadesłanych na konkurs laleczek, a użytkownicy i fani UNICEF będą oddawali głosy na swoją ulubioną laleczkę, klikając pod jej zdjęciem "lubię to".Laleczka, która zbierze najwięcej głosów wygrywa.

 


03.11.2011

 

WYCIECZKA

 

Dnia 02.11.2011 r. klasy II i III naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz do Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Dzieci miały możliwość wysłuchania prelekcji nt. dawniejszych i dzisiejszych technik wykonywania bajek dla dzieci. Dużym zainteresowaniem ze strony uczniów cieszyły się także komnaty oraz inne pomieszczenia zamkowe w Pszczynie.

 

 


03.11.2011

 

 

 

 


03.11.2011

 

SPARTAKIADA JESIENNA

 

W ostatni piątek października w naszej szkole odbyła się spartakiada jesienna z udziałem wszystkich klas. Organizacji tego dnia podjęli się Pani Barbara Badura, Pani Grażyna Rybak i Pan Krzysztof Kruszyński oraz uczniowie najstarszej klasy.

Na początku kl. VI przygotowała prezentację na temat Potrafię kibicować. Uczniowie w barwny i ciekawy sposób pokazali scenki rodzajowe związane z negatywnym i pozytywnym kibicowaniem, oraz  zaprezentowali siedem zasad kulturalnego kibica. Oto one:

  1. Oblicze Kibica jest obliczem jego Klubu,
  2. Kibicowanie bez prowokacji to szacunek dla Przeciwnika,
  3. Intencją Kibica jest dobra zabawa,
  4. Fair play  Fair Fan (czysta gra  czyste kibicowanie),
  5. Rodzinne kibicowanie to przykład dla najmłodszych
  6. Wzorowe kibicowanie to doping bez alkoholu,
  7. Bezpieczne kibicowanie nie jest rzeczą najważniejszą. Jest wszystkim!

 

Po praktycznych wskazówkach odbył się międzyklasowy  konkurs pt.  Potrafię  kibicować, polegający na zaprezentowaniu  najlepszego dopingu poprzez śpiew, rymowankę oraz strój z pomponami. W grupie młodszych uczniów  wygrała klas II przygotowana przez Panią Ewę Słaboń, w starszej grupie uczniowskiej wygrała klasa IV przygotowana przez Panią Urszulę Koszkę. Wyróżnienie za najlepszy strój otrzymała Ania Kowalczyk z kl. I.

Dalszym etapem programu były konkurencje sportowe.  Na chętnych zawodników czekały do pokonania tory przeszkód, rzuty do kosza, skoki na skakance i wiele innych wyczynów sportowych. Uczniowie z zapałem i pozytywnym dopingiem brali udział w różnych konkurencjach.

Cieszymy się z aktywnego udziału  uczniowie naszej szkoły w spartakiadzie jesiennej. Zwycięzcom konkursu? Potrafię kibicować? oraz laureatom fizycznych konkurencji gratulujemy i życzymy rozwijania talentów na poziomie artystycznym i sportowym.

 

 


01.11.2011

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH


 

W tych dniach pamiętajmy także o wychowawcach, nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy odeszli do wieczności.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą (...)

ks. Jan Twardowski

 


26.10.2011

SPRAWDŹ: MUZYKA NIE GRYZIE......


 

Filharmonia Śląska zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły na koncerty solistyczno-kameralne organizowane w Miejskim Domu Kultury w Bojkowie. Drugi z koncertów Klasycy wiedeńscy za nami. Trójka genialnych kompozytorów, z których żaden nie urodził się w Wiedniu: J. Haydn, W. A. Mozart, L. von Beethoven. Szczytowe lata swej twórczości złączyli z tym miastem.


26.10.2011

14 PAŹDZIERNIK 2011

 


 

14.10.2011 roku w naszej szkole dla nauczycieli przygotowano radosny, pełen wzruszeń i słów podziękowań program słowno - muzyczny. Uczniowie zaprezentowali go w piątek podczas akademii zorganizowanej w sali gimnastycznej szkoły ? uczniów klasy IV przygotowała wychowawczyni pani Urszula Koszka. Mali artyści wywiązali się z zadania wspaniale ? piosenkami i tańcem wzbudzając gromkie oklaski dorosłej i dziecięcej widowni. Miłe słowa nauczycielom i pracownikom przekazał dyrektor szkoły Mariola Dumin Kowal dziękując za trud codziennej pracy w szkole.

 

Uczniowie klasy V przygotowani przez pana Krzysztofa Kruszyńskiego przedstawili program artystyczny ?Być człowiekiem modlitwy?. Występ klasy był pełen słów i taktów muzyki, przeplatany scenkami wzruszał cieszył, bawił i umilał wspólnie spędzany czas.

 

 

Dla klas I-III tego dnia nauczyciele E. Słaboń,J. Bajda i K. Kruszyński przygotowali Święto Jesieni. Spotkało się one z dużym uznaniem małych uczniów. Wszyscy chętnie brali udział w zawodach sportowych, układaniu puzzli oraz tworzeniu pięknych obrazów z kasztanów i kompozycji z darów złotej polskiej jesieni.

 


25.10.2011

 

POŻEGNANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA


 

Dnia 11.09.2011 r. po uroczystej sumie odpustowej dzieci z przedszkola i szkoły pożegnały ks. Wiesława Żurawskiego. Były Ksiądz Proboszcz otrzymał pamiątkowe drzewko szczęścia z grosikami, lurkę z życzeniami oraz słodki upominek.

 


25.10.2011

II PRZEGLĄD KULTURY KRESOWEJ

 

Szkoła Podstawowa nr 8 wraz z doradcą metodycznym p. Haliną Olbińską zaprasza do udziału w konkursie, który odbędzie się dnia 18.11.2011r.

Celem konkursu jest krzewienie kultury kresowej oraz popularyzacja twórczości tego regionu.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów klas I-III i klas IV-VI szkoły podstawowej. Każda z placówek może wystawić dwie grupy ( po jednej z danej grupy wiekowej.

Więcej informacji tutaj.


22.10.2011

 

PODZIĘKOWANIE


 

Dla Dyrektora Wehrfritz sp. z o.o.

Pana Tomasza Krakowskiego


 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach w imieniu swoim i wszystkich swoich podopiecznych, uczniów klas I-VI i dzieci z oddziałów przedszkolnych, serdecznie dziękuje firmie Wehrfritz za profesjonalne, terminowe i rzetelne wykonanie placu zabaw w ramach programu Radosna Szkoła.

Dziękuję również za wszelkie dodatkowe prace wykonane na rzecz szkoły i za miły upominek od firmy dla dzieci w postaci puf, które już sprawiły im wiele radości i posłużą dzieciom przedszkolnym i grupie świetlicowej.

Z wyrazami szacunku

dyrektor SP 8 w Gliwicach

mgr inż. Mariola Dumin-Kowal


22.10.2011

PROFILAKTYKA ZDROWEGO ODŻYWIANIA

 

Za oknem złota polska jesień a u nas w szkole uczniowie kolejny rok korzystają z darmowych porcji owoców i mleka. Od października w szkole kontynuowana jest akcja ?Szklanka mleka? i Owoce i warzywa w szkole.

Wszyscy uczniowie z klas I-VI, którzy wyrazili chęć korzystania z akcji dostają 3 razy w tygodniu kartonik zdrowego smacznego mleka, a uczniowie klas młodszych I-III dodatkowo dostają 2 razy w tygodniu porcje świeżych owoców lub warzyw albo kartonik soczku.

Wszystkim uczniom życzymy smacznego

 


21.10.2011

ZDROWE ODŻYWIANIE


 

19.10.2011 przedstawiciel Wydziału Zdrowia przeprowadził warsztaty dla kl. VI na temat zdrowego żywienia.

 


21.10.2011

PRELEKCJA PROFILAKTYCZNA

13.10.2011 w naszej szkole odbyły się darmowe prelekcje profilaktyczne dla uczniów:

  • Oddziały przedszkolne - Mali Einsteini  bajka animowana
  • kl. I ? III - Higiena i zdrowe odżywianie
  • Klasy III - VI - Bezpieczeństwo w sieci


19.10.2011

PLAC ZABAW

 


06.10.2011

DZIEŃ PAPIESKI

 


03.10.2011

CALINECZKA


 

Dnia 29.09.2011 (czwartek ) o godz.9.00 na sali gimnastycznej odbyło się darmowe przedstawienie dla uczniów z klas I III i grup przedszkolnych pt.: Calineczka.

Dziękujemy firmie MAG za zorganizowanie w naszej placówce pięknego przedstawienia kukiełkowego na motywach baśni H. Ch. Andersena.

 


03.10.2011

EUROPEJSKI DZIEŃ PTAKÓW


 

Pierwszego października uczniowie naszej szkoły razem z uczniami SP nr 3 w Knurowie uczestniczyli w wycieczce z okazji ?Europejskich Dni Ptaków?

Trasa wycieczki prowadziła wzdłuż ścieżki dydaktycznej ?Wokół Stawu Zacisze?. Uczniowie wyposażeni w lornetki mieli możliwość zobaczyć i policzyć występujące na tym terenie różne gatunki ptaków.

Podsumowanie i konkurs dla uczestników odbył się na terenie SP nr 3 w Knurowie Krywałdzie.

Wyniki liczenia ptaków:

Wróbel domowy -2

Sikora bogatka - 6

Szpak - 25

Sójka - 5

Kaczka krzyżówka - 53

Razem - 91

 


02.10.2011

SZKOŁA 2.0


 

Nasza szkoła przystąpiła do nowego programu Szkoła 2.0. Program realizuje idee zawarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego, przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i objęty jest honorowym patronatem minister Katarzyny Hall. Więcej informacji znajduje się tutaj.

 


02.10.2011

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU


 

Wzorem lat wcześniejszych 5-latki i uczniowie 6-klasy uczestniczyli w akcji edukacyjnej popularyzującej problematykę ochrony środowiska. Opiekunami byli p. L. Sromek, p. Z. Kostelecka, p. A. Fabisiak. Happening odbył się dnia 22.09.2011 na Placu Krakowskim w Gliwicach.

Za wspólną zabawę i opiekę starszych kolegów nad młodszymi zerówkowicze podzielili się nagrodami, które zdobyli.

 

 


27.09.2011

 

Dyskoteka 

 

 

29.09.2011 roku (czwartek) na parterze naszej szkoły odbędzie się dyskoteka z okazji DNIA CHŁOPAKA dla klas IV-VI od godziny 17:00-19:30. Należy przynieść zgodzy, własne napoje.

 

 

ZAPRASZAMY!!!

 


21.09.2011

 

LEGENDY ZWYCZAJE, POLSKIE PIEŚNI I INSTRUMENTY LUDOWE

 

Dnia 20.09.2011 roku klasa II była na spotkaniu "Legendy i zwyczaje, polskie pieśni i instrumenty ludowe" w MDK w Gliwicach na ul. Barlickiego. Uczniowie oglądali wystrój izby regionalnej oraz mieli możliwość bliższego poznania kultury naszego regionu. Usłyszeli legendy oraz przy wtórze ludowych instrumentów śpiewali piosenki. Spotkanie prowadzili p. Danuta Ejsmocka i p. Tadeusz Strassberger.


21.09.2011

SPAWDŹ: MUZYKA NIE GRYZIE......

 

Filharmonia Śląska zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły na koncerty solistyczno-kameralne organizowane w Miejskim Domu Kultury w Bojkowie. Pierwszy koncert pt.: Od muzyki ludowej do artystycznej" już za  nami. Dziś zabrzmiały dwa ciekawe instrumenty obój i akordeon.

  


19.09.2011

 

I ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 

Czy wiecie że, że dzieci w japońskich podstawówkach uczą się tabliczki mnożenia do czterystu (20×20), a nie tak jak my ? do stu (10×10)?

23.09.2011 ogłaszamy dniem tabliczki mnożenia. Wszystkich uczniów klas 3-6 zapraszamy w piątek do sali komputerowej na I zawody w tabliczce mnożenia. Do rozwiązania przykłady tabliczki mnożenia do stu (10×10). Zwycięscy otrzymują tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.


06.09.2011

 

KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW BOJKOWA

 

W związku z trwającą na tyłach budynku sali gimnastycznej, obok boiska szkolnego, budową nowego placu zabaw dla dzieci dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach zwraca się do wszystkich mieszkańców dzielnicy Bojków, zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystającej z boiska w godzinach popołudniowych, o zachowanie szczególnej ostrożności .

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci rodzice proszeni są o wzmożoną kontrolę rodzicielską poza godzinami pracy placówki, zwłaszcza w czasie wolnym od zajęć w szkole.

Obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania dzieci i innych nieupoważnionych osób na terenie objętym pracami budowlanymi oraz zakaz korzystania z postawionych na nim urządzeń do momentu oddania placu do użytku i ogłoszenia przez dyrektora SP 8 o możliwości korzystania z tego placu .

Dyrektor SP 8

 

Mariola Dumin-Kowal


01.09.2011

 

 

1 września 2011 roku o godzinie 9:00 w naszej szkole nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012.

Pani Dyrektor przemawiając serdecznie przywitała wszystkich obecnych na uroczystości: uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

Następnie uczniowie klasy I i IV wraz ze swoimi nauczycielami zaprezentowali program artystyczny. Po akademii wychowawczyni klasy I pani Bożena Mucha przedstawiła wszystkich uczniów ze swojej nowej klasy. Pani Dyrektor wraz z nową wychowawczynią wręczyły dzieciom z klasy I ozdobne birety oraz przyniesione przez rodziców rogi obfitości ze słodyczami.


 
   

 

 

Zegar