Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rok szkolny 2014/2015

Wielkość czcionki:

<< nowsze wiadomości


ZIELONA SZKOŁA

W dniach 30.05.2015 r. ? 12.06.2015 r. uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach przebywali na zielonej szkole w Ośrodku Wczasowym VIS w Jastrzębiej Górze.  Dzieci miały możliwość uczestniczenia w wielu atrakcjach, przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach. Brały udział w  profesjonalnych zajęciach animacyjnych ?Pod piracką banderą? oraz ?Pasowanie na wilka morskiego?. Wspaniale bawiły się podczas pieczenia kiełbasek oraz na dyskotece. Uczestniczyły też w zajęciach na basenie oraz olimpiadzie z medalami (nasi uczniowie zdobyli aż trzy medale). Ogromną radość sprawiały uczniom wyjścia na plażę oraz piesza wycieczka na Latarnię Morską w Rozewiu. Niespodzianką dla dzieci z okazji ich święta była wizyta na placu zabaw ?Pingwiny z Jastrzębiej Góry?

Podczas pobytu na zielonej szkole zorganizowano wiele ciekawych wycieczek:

 • Wycieczka na Półwysep Helski, podczas której uczniowie odwiedzili fokarium. Mogli oglądać tresurę i karmienie fok. Uczestniczyli również w rejsie statkiem po morzu. Spacerowali po molo w Juracie.
 • Wycieczka do Władysławowa, gdzie dzieci brały udział w prelekcji o bursztynie podczas wizyty w pracowni bursztynu Damroka, a także zwiedzały i bawiły się w Ocean Park.
 • Wycieczka do Trójmiasta, podczas której zwiedzali Skwer Kościuszki w Gdyni, oglądali morskie zwierzęta w Akwarium Gdyńskim, zwiedzili Dar Pomorza i spacerowali po Starówce w Gdańsku, gdzie odwiedzili manufakturę cukierniczą.
 • Wycieczka do Strusiej Farmy w Kniewie sprawiła dzieciom ogromną radość. Mogły głaskać i karmić niektóre zwierzęta, brały udział w pokazie smażenia jajecznicy ze strusiego jaja i miały możliwość degustacji.
 • Wycieczka do Zamku Krzyżackiego w Malborku, gdzie zapoznali się z historią dawnej siedziby Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego.

Cali, zdrowi i zadowoleni szczęśliwie wrócili do domu.


 

WYCIECZKA DO ZOO

 Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klas pierwszych pojechali do chorzowskiego ZOO. Wycieczka sprawiła im ogromną radość. Niemal wszystkie zwierzątka chętnie prezentowały się naszym milusińskim. Paw pokazywał swój piękny ogon, struś kłaniał się dzieciom, młode niedźwiedzie bawiły się wesoło. Dzieci mogły też zobaczyć słonia o imieniu Thisiam, który wkrótce miał być przeniesiony do innego ZOO. Jest to największy słoń w Europie. Podziwiały też lemury, tygrysa, białego nosorożca ( zagrożony gatunek, na wolności jest jeden samiec na świecie, którego broni wielu strażników), przepiękne żyrafy z długą szyją, które jak dzieci mogły się dowiedzieć mają tyle samo kręgów szyjnych co człowiek czyli 7. Na zakończenie wycieczki, dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie oraz kupiły sobie pamiątki między innymi pluszowe lemurki.


 

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Dnia 19.06.2015 roku odbędzie się egzamin na kartę rowerową. Zapraszamy kandydatów i życzymy powodzenia.


 

WYCIECZKA DO RADZIONKOWA

 5 maja 2015 r. klasa II wyjeżdżała na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie, w czasie której uczniowie obejrzeli film dotyczący historii chleba, jego pochodzenia. Zapoznali się z tradycjami związanymi z procesem produkcji pieczywa. Ponadto w czasie warsztatów mieli możliwość samodzielnego formowania ciasta na plecionki. Dzieci zwiedzały także ?historyczną klasę ?, w której pan przewodnik opowiadał o dawnych zwyczajach panujących w szkole, pokazywał książki, przybory, materiały piśmiennicze, stroje. Dzieciom bardzo spodobało się siedzenie w drewnianych ławkach oraz pisanie rysikiem po tabliczkach. Po części edukacyjnej nadszedł czas na odpoczynek w sali zwanej bacówką, gdzie uczniowie mogli spożyć ciasto domowej roboty oraz wypić przygotowaną przez panie ubrane w ludowe stroje herbatkę. W czasie wycieczki wszystkie dzieci nabyły wiele nowych wiadomości, umiejętności oraz nauczyły się ?szacunku do chleba?. 

 


 

WYCIECZKA DO WIELICZKI

18 marca 2015r. uczniowie klasy Ib i II pojechali na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Po pokonaniu 800. schodów dzieci zwiedzały podziemne komory wykute w soli, oglądały podziemne jeziora, rzeźby, itp. Turystyczna trasa licząca 3 kilometry dostarczała mnóstwo wrażeń. Największym zaciekawieniem cieszyła się Kaplica św. Kingi. Uczniowie mieli także możliwość wysłuchania muzyki Fryderyka Chopina w czasie świetlnego spektaklu nad brzegiem jednego z solankowych jezior. Dużo emocji dostarczył także wyjazd na powierzchnię windą, jadącą z bardzo dużą prędkością. 

 


 Życzymy udanej zielonej szkoły naszym trzecioklasistom.


 

PIKNIK

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Bojkowa 30.05.2015 roku. Pogoda zamówiona, zabawa zorganizowana - pozostaje tylko w miłym towarzystwie spędzić czas w sobotnie popołudnie.

Życzymy udanej zabawy z pociechami ! ! ! 

 WYCIECZKA DO CIĘŻKOWIC

14.05.2015 uczniowie klas IV i V odwiedzili miejscowość Ciężkowice znajdującą się na Pogórzu Tarnowskim. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili Rezerwat ?Skamieniałe miasto? oraz Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków.

Razem z nami muzeum koniecznie chciał zwiedzić Kwiczoł ? okoliczny mieszkaniec, niestety nie udało mu się pokonać okna.

W muzeum uczniowie odbyli interaktywną podróż w batyskafie o wdzięcznej nazwie "Piekielnica". Poznali tam mieszkańców rzeki Białej oraz dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o rybach.

Druga część wizyty w muzeum polegała na zwiedzaniu interaktywnej wystawy, uczniowie poznali fruwających mieszkańców okolicznych łąk i lasów.

Na ekspozycję składały się również zwierzęta: żubr, dzik, ryś i wiele innych.

Po około 3 godzinach zakończyła się wizyta w muzeum prelekcją nt. wody.

 • IMG_6934
 • IMG_6935
 • IMG_6936
 • IMG_6947
 • IMG_6950
 • IMG_6951
 • IMG_6952
 • IMG_6953
 • IMG_6957
 • IMG_6958
 • IMG_6962
 • IMG_6965
 • IMG_6966
 • IMG_6967

Potem wszyscy wspólnie z przewodnikiem przenieśli się do Rezerwatu ?Skamieniałe miasto?. Tam widzieli z bliska skały: Warownie Dolną i Górną, Czarownicę, Ratusz. Odwiedziny zakończyły się koło skały Grunwald, która według opowiadań przewodnika otwiera się niczym grota z legendy o Ali Babie i 40 rozbójnikach. Niestety akurat wtedy grota nie chciała się otworzyć i ?zabrać? ani uczniów, ani nauczycieli.

 

Pobyt zakończył się grillem i tak pełni wrażeń koło 19:00 wszyscy wrócili do domu.

 • IMG_6972
 • IMG_6976
 • IMG_6977
 • IMG_6979
 • IMG_6985
 • IMG_6986
 • IMG_6988
 • IMG_6993


 

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach

serdecznie zaprasza do udziału w III Regionalnym Konkursie Teatralnym ?Bawimy się w prawdziwy teatr?

Od 2013 r. konkurs został objęty patronatem Dyrektora Kuratorium Oświaty

Więcej informacji znajduje się tutaj.


 

ZAGŁOSUJ NA GRĘ WYMYŚLONA PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW

 

Uczniowie naszej szkoły wymyślili grę o nazwie Ringołap. Do 30 kwietnia trwa bardzo proste głosowanie. Po wejściu na stronę tutaj - za filmami wybiera się grę Ringołap i na zakończeniu strony jest przycisk głosuj - bez logowania, rejestracji. Prosimy o oddanie głosu na nasz film. Głosować można co 24 godziny do 30 kwietnia. 

WF Z KLASA

Uczniowie klasy VI wymyślili nowa grę na lekcje wychowania fizycznego. Film został zamieszczony na stronach portalu youtube.


 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Dziś uczniowie klasy szóstej piszą pierwszy ważny egzamin w życiu ? Sprawdzian szóstoklasisty. Będzie on miał dwie części. Najpierw, od godz. 9:00, uczniowie będą rozwiązywać zadania z języka polskiego i matematyki. Ta część sprawdzianu trwa 1 godzinę i 20 minut. Potem nastąpi około godzinna przerwa na odpoczynek. Następnie rozpocznie się druga część sprawdzianu, w czasie której ? przez 45 minut ? uczniowie będą rozwiązywać zadania z języka angielskiego.

Ma stronie internetowej ? tutaj - opublikowane zostaną arkusze z tegorocznego sprawdzianu. Arkusze zostaną opublikowane już dziś, czyli 1 kwietnia, około godziny 13:00 (zadania z języka polskiego i matematyki) i około godziny 15:00 (zadania z języków obcych). Wyniki sprawdzianu wszyscy poznamy 29 maja, a zaświadczenia o wynikach uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego (26 czerwca), wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

 

Życzymy naszym uczniom powodzenia! Trzymamy za Was kciuki!


 

Szanowni Rodzice,

w bieżącym roku szkolnym z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach organizuje festyn pod hasłem ?Dzieci i rodzice bawią się znakomicie?. Impreza ma mieć miejsce w dniu 30 maja 2015 roku. Zaplanowanemu festynowi mają towarzyszyć między innymi różne konkursy sportowe, zabawa ?Szczęśliwy Traf? oraz zamki i zjeżdżalnie dmuchane. Rada Rodziców planuje pokryć koszty wynajmu zamku i zjeżdżalni dmuchanej tak, aby te atrakcje były bezpłatne dla wszystkich dzieci. Orientacyjny koszty tego wynajmu na 5 godzin to około 1.500 zł. Natomiast zabawa ?Szczęśliwy Traf? ma opierać się na założeniu, że każdy zakupiony los wygrywa.

Dochód z wyżej wymienionej imprezy Rada Rodziców chciałaby przeznaczyć na ufundowanie placu zabaw na terenie przed szkołą.

Koszty zaplanowanej imprezy są duże i składają się na nie wydatki związane z wynajmem dmuchawców dla dzieci, zakupem fantów do zabawy Szczęśliwy Traf, zakupem nagród do konkursów sportowych. Dlatego też Rada Rodziców zwraca się do rodziców z prośbą o pomoc finansową, rzeczową lub jakąkolwiek inną w organizacji w/w przedsięwzięcia.

W razie przejawienia chęci pomocy finansowej prosimy o dokonywanie wpłat na konto Rady Rodziców ING Bank Śląski S.A. 83 1050 1298 1000 0023 2313 7295 z dopiskiem ?darowizna na organizację festynu z okazji Dnia Dziecka?.

Natomiast w razie jakiejkolwiek innej pomocy prosimy o kontakt z poszczególnymi członkami RR tj. w przedszkolu: Izabela Zelek (maluchy), Monika Woźniak-Piśnicka (pięciolatki), Ewa Grieger-Gorczyńska (sześciolatki) w szkole: Anna Chomicka (kl. Ia), Tomasz Ładoń (kl. Ib), Grzegorz Kołtowski (kl. II), Agnieszka Sałapatek (kl. III), Ewa Szymanowicz-Borc (kl. IV), Agnieszka Dudek (kl. V), Joanna Rybarz (kl. VI).


 

OGŁOSZENIE

Szkoła Podstawowa Nr 8 ogłasza akcję pomocy dla zwierząt.

W Schronisku dla Zwierząt w Gliwicach przebywają psy i koty, które potrzebują Twojej pomocy. Możesz przekazać na rzecz Schroniska karmę (sypką lub w puszkach) dla kotów, psów (szczeniąt), produkty sypkie (makaron, ryż, kasza), smycze, obroże, koce. Zbiórka potrwa do 30 kwietnia 2015 r. W/w artykuły proszę przekazywać do wychowawcy lub pedagoga szkolnego.


 

MARZANNA 2015

Ogłaszamy Szkolny Konkurs na Marzannę 2015

Marzanna - kukła powinna być nie większa niż 50 cm (pół metra).

Do wykonania jej należy używać tylko materiałów ekologicznych (papier, gazeta, bibuła, słoma, sznurek, patyk). Marzanny nie spełniajace kryteriów konkursu nie będa brane pod uwagę.

Marzanny należy przynosić do biblioteki szkolnej do 18 marca 2015 

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 23 stycznia dzieci z klasy 2, 3 i 1b wystąpiły dla swoich kochanych Babć i Dziadków.

Dzieci z klasy 2 przedstawiły Jasełka, dzieci z klasy 3 przedstawiły Królową Śnieżkę a dzieci z klasy 1b powiedziały wiersze, zaśpiewały piosenki i zatańczyły Sambę oraz Rock n'Rolla. Na koniec wspólnie wszystkie dzieci razem odśpiewały Sto lat....

Dziadkowie bili dzieciom ogromne brawa, zjedli smaczne ciasta upieczone przez mamy i wypili pyszną kawę. Na dzieci również czekał słodki poczęstunek.

Babciu, Dziadku co wam dam

Jedno serce tylko mam

a w tym sercu róży kwiat

Babciu, Dziadku żyjcie sto lat!

 • DSC_0732
 • DSC_0749
 • DSC_0754
 • DSC_0756
 • DSC_0784
 • DSC_0799
 • DSC_0822


 

INFORMACJA DOT. NABORU DO GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/16.

INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS VI-tych:

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny będzie realizowany nabór do gimnazjów wspomagany elektronicznie. System zostanie aktywowany w kwietniu br.; od 14 kwietnia rozpocznie się rekrutacja do masowych oddziałów w gimnazjach, w oparciu o jednolite kryteria. Do grup integracyjnych, terapeutycznych, dwujęzycznych, sportowych rekrutacja będzie prowadzona z uwzględnieniem dodatkowych kryteriów. Do czasu uruchomienia systemu szczegółowe informacje dotyczące procedury zgłoszenia ucznia do gimnazjum obwodowego, jak i rekrutującego do gimnazjum spoza obwodu można uzyskać bezpośrednio w wybranym gimnazjum.


 

OGŁOSZENIE!

Szanowni rodzice dzieci z rejonu szkoły, urodzonych w roku 2009 i II połowie roku 2008, rozpoczynających od września obowiązek nauki w szkole

Proszę o złożenie u wychowawcy oddziału przedszkolnego deklaracji na temat czy Państwa dziecko będzie spełniało w roku szkolnym 2015/2016 obowiązek szkolny w kl. I w naszej szkole.

W przypadku starań o odroczenie dziecka lub posiadania orzeczenia proszę o złożenie do dnia 18.03.2015 stosownego oświadczenia na ten temat u dyrektora szkoły, w celu zapewnienia dziecku kontynuacji edukacji przedszkolnej w naszym oddziale przedszkolnym.

Karty zapisu dziecka do szkoły można pobrać u wychowawcy lub ze szkolnej strony internetowej. Karta znajduje się tutaj.

Wypełnione i podpisane karty składają Państwo w sekretariacie szkoły we wtorki i piątki w godz. 7.15 - 14.00.

Pozostali chętni mogą zapisać dziecko do szkoły w przypadku wolnych miejsc w rekrutacji uzupełniającej. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Szanowni rodzice dzieci młodszych z oddziałów przedszkolnych w SP 8

Proszę o złożenie do 18.03.2015 u wychowawcy oddziału przedszkolnego deklaracji na temat czy Państwa dziecko będzie kontynuowało edukację przedszkolną w naszym oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2015/2016.

W przypadku braku złożenia deklaracji w/w terminie dziecko będzie musiało ponownie wziąć udział w rekrutacji.

W przypadku rezygnacji z edukacji przedszkolnej w naszych oddziałach proszę o złożenie stosownego oświadczenia u dyrektora szkoły.

Dyrektor


ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Szkoła Podstawowa nr 8 bierze udział w programie ?MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI?.

Zwracamy się do wszystkich o wsparcie naszej akcji i dostarczenie na teren szkoły w dniach 23.03-26.03.2015 r. zbędnych, zepsutych elektrośmieci typu: pralki, lodówki, zamrażarki, piece gazowe, elektryczne, telewizory, radia, komputery, sprzęty elektroniczne, elektronarzędzia słowem ?wszystko co ma kabel do prądu?.

Niebawem wiosna, zróbmy już dzisiaj wiosenne porządki.


 

ZAKLĘCIE NA W

10.03.2015, godz. 12:00 w Warszawie w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się przedstawienie pt. ?ZAKLĘCIE NA W? - jest to inscenizacja książki ?Zaklęcie na w? Michała Rusinka, na podstawie okupacyjnych i powstańczych przygód Włodzimierza Dusiewicza ?Duszy?.

Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z Włodzimierzem Dusiewiczem. Muzeum Powstania Warszawskiego, Sala Pod Liberatorem. Wstęp wolny. 

 • PLAKAT ZAKLCIE NA W


 

PRZEDSTAWIENIE

Dnia 22 stycznia dzieci z klas 1-3 obejrzały w Mrowisku przedstawienie Teatru Katolickiego z Krakowa pt ?Alicja w zaczarowanej krainie? Mogły zaobserwować jak to Alicja raz się zmniejsza a raz rośnie i jak pije herbatkę z niezbyt gościnnym królikiem.


 BAŚNIOPODRÓŻE

W styczniu dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w warsztatach Mój Superbohater w ramach projektu Baśniopodróże. Dzieci mogły wypowiedzieć się o atrybutach superbohaterów o ich wrogach, mogły także stworzyć postać takiego swojego superbohatera w formie rysunku. 


 

BEZPIECZNIKI TAURONA

Dnia 23 stycznia odbyły się warsztaty tematyczne ?Bezpieczniki Taurona?. Odbyła się prelekcja w oparciu o film pt ?Włącz ostrożność? n. t. bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. 


 KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W ramach programu ?Klub Bezpiecznego Puchatka? uczniowie klas pierwszych już wcześniej, bo w listopadzie uczestniczyły w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który wszystkie dzieci dobrze zdały. 


 ZIMOWISKO

W pierwszym tygodniu ferii zimowych nasza szkoła organizowała półkonie dla uczniów z klas I-VI. Wzięło w niej udział 29 uczestników. W czasie pobytu na zimowisku uczniowie zwiedzili Palmiarnię, oglądali film pt "Paddington", jeździli na łyżwach oraz byli na kręgielni. Ponadto uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy na fantomach prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Gliwicach, brali udział w konkursie plastycznym, śpiewali piosenki o tematyce zimowej, uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowej na sali zabaw.

Wypowiedzi uczniów:

"Najbardziej podobało mi się lodowisko. Cały tydzień był fajny" - Martyna K

"Na zimowisku było bardzo fajnie i ciekawie i Panie były bardzo miłe" - Michał D

"Na zimowisku było fajnie bardzo cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć" - Wiktoria F

Na zakończenie zimowiska uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami. 

 


 WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Nasza Szkoła przystąpiła po raz drugi do projektu: "Wszystkie Kolory Świata", ogłoszonego przez UNICEF.

Projekt ?Wszystkie Kolory Świata? jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym. Chcieliśmy uświadomić dzieciom , że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Realizacja projektu w naszej szkole trwała od 14 listopada 2014 r. do 07.01. 2015 r. W ramach akcji uczniowie przygotowywali specjalną charytatywną laleczkę UNICEF wraz z aktem urodzenia. W akcie urodzenia było podane imię laleczki, kraj pochodzenia i krótki opis laleczki. W ramach projektu następujące uczennice uszyły laleczki: Jagoda Rybarczyk z klasy V, Paulina Bojanowska z klasy V i Klaudia Orzechowska z klasy VI. 23 stycznia 2015 roku podczas imprezy z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowanej przez grupę 5/6 latków z przedszkola, odbyła się licytacja laleczek. Podczas imprezy zebrano kwotę 100 złotych.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom za nabycie unikatowych, ręcznie wykonanych laleczek. Pieniądze z licytacji zostaną wpłacone na konto UNICEF i przeznaczone na szczepienia dzieci w Sudanie Południowym. Cel projektu został osiągnięty. Ta akcja pokazała, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.


 


Konkurs rozstrzygnięty, więc nagrody rozdane.

 

29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się rozdanie nagród XIV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ?Boże Narodzenie 2015?. W konkursie wzięło udział ponad 20 placówek z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jury miało ogromny problem z wyborem najlepszej pracy, które oceniane były w trzech kategoriach: kompozycja przestrzenna, ozdoba choinkowa, technika dowolna, ponieważ autorzy prac wykazali się m.in. pomysłowością, precyzją, estetyką. Wszystkie prace były przemyślane i ciekawe. Gratulujemy zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu. Galę rozdania nagród uświetnił występ grupy przedszkolnej  5 ? latków, który wszystkim się podobał. Widownię oczarował  taniec aniołków oraz wykonanie kolędy na dzwonkach.

Autorzy prac, którzy w tym dniu nie mogli przybyć na rozdanie nagród prosimy o ich odbiór po feriach zimowych lub po uzgodnieniu z organizatorem 509 036 793.


 

ZAKLĘCIE NA W

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w międzyszkolnym konkursie teatralnym PROFORMA w Gliwicach. Zaklęcie na W kl. VI. Najlepszym aktorem został Michał Głąb. Gratulujemy podwójnego sukcesu.

Jest nam miło poinformować, że przedstawienie naszych uczniów zostało zauważone i docenione również przez pracowników Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. "Młodych aktorów" w przedstawieniu w "reżyserii" pana Kruszyńskiego będzie można obejrzeć w muzeum w marcu.

Więcej informacji o konkursie znajduje się tutaj. 

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Nasza Szkoła przystąpiła po raz drugi do projektu: "Wszystkie Kolory Świata",ogłoszonym przez UNICEF.

Projekt ?Wszystkie Kolory Świata? jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Projekt będzie trwał od 14 listopada br do 29.02. 2015 r. W ramach akcji dzieci będą przygotowywać specjalną charytatywną laleczkę UNICEF. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj z którego pochodzi, jakieś hobby, wiek. Tymi informacjami dzieci uzupełnią "akt urodzenia" laleczki. W akcję mogą  się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci.

Wzór laleczki można otrzymać od pani Fabisiak.

Laleczki te zostaną zlicytowane podczas imprezy zorganizowanej przez szkołę na początku nowego roku 2015. Pieniądze z licytacji zostaną wpłacone na konto UNICEF dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Sudanie Południowym.

                                                                                                 Koordynator programu:

                                                                                                     Adrianna Fabisiak


 GÓRA GROSZA

Od kilku lat Nasza Szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej akcji ?GÓRA GROSZA?.

Akcja zbiórki pieniędzy trwała od 27 listopada do 5 grudnia 2014 roku.

Celem akcji ?Góra Grosza?, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W tym roku zebraliśmy kwotę: 95 złotych i 22 grosze.

Dziękujemy za wsparcie Akcji - Samorząd Uczniowski !

 

 

Samorząd Uczniowski w ramach akcji charytatywnej? Świąteczne Kartki Dobroczynne? ? Boże Narodzenie 2014 sprzedawał kartki w cenie 2 złotych na rzecz dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia SURSUM CORDA. Kwota 86 złotych zostanie wpłacona na konto Stowarzyszenia. Dziękujemy za wsparcie akcji!


 ?KALENDARZ W KAŻDEJ KLASIE?

Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji ?KALENDARZ W KAŻDEJ KLASIE?

Kwota 114 złotych została wpłacona na konto Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

 

Dziękujemy za wsparcie akcji!!!!

Samorząd Szkolny


BAL KARNAWAŁOWY

?Niech żyje bal...? tak śpiewała kiedyś Maryla Rodowicz. I dziś to jest nadal aktualne

 

 Dnia 5 stycznia w naszej szkole odbył się Bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Wszystkie dzieci były pięknie poprzebierane, a niektóre tak sprytnie, że aż nie do poznania. Każde dziecko zasłużyło na miano króla i królowej balu. Dzieci bawiły się przy współczesnych hitach oraz starszych utworach. Podczas zabaw i tańca mocno zintegrowały się klasy i poszczególni uczniowie ze sobą. Dla ochłody i osłody czekały na dzieci soczki i pyszne drożdżóweczki zakupione przez Radę Rodziców naszej szkoły.


PASOWANIE

W dniu 16 grudnia dzieci z klas pierwszych stały się ?prawdziwymi uczniami?, odbyło się bowiem uroczyste Pasowanie na Ucznia. Dzieci na salę weszły w rytm Poloneza a następnie  zaprezentowały program artystyczny. Śmiechu i wzruszeń było co niemiara. Następnie Pani dyrektor pasowała każdego ucznia, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy a także upominki z Urzędu Miasta Gliwice. Na koniec uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Zwieńczeniem był chrzest bojowy przygotowany przez Samorząd Szkolny- mikstura do wypicia i koci makijaż oraz słodki poczęstunek.  Pani Dyrektor w ramach podziękowań otrzymała kwiaty od reprezentantów klas pierwszych. Wszystkie dzieci zdały egzamin na ucznia i do domu wróciły bardzo zadowolone.

 • DSC_0333
 • DSC_0341
 • DSC_0356
 • DSC_0359
 • DSC_0362
 • DSC_0389
 • DSC_0399
 • DSC_0438
 • DSC_0453
 • DSC_0457
 • DSC_0467
 • DSC_0484
 • DSC_0577
 • DSC_0583
 • DSC_0590
 • DSC_0591
 • DSC_1180
 • DSC_1181
 • DSC_1186


 

ENGLISH HIGH FLIER

W dniu 10 grudnia 2014 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs z języka angielskiego "English High Flier". W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy V i VI.


 

  MIKOŁAJKOWA PODRÓŻ

W dniu 8 grudnia klasy 1b i 2 wyjechały z okazji Mikołajek do Parku Św. Mikołaja w Zatorze: przeszły bajkową ścieżką, obejrzały bajkową paradę, jeździły na łyżwach, oglądały film 4 D, pomalowały własnoręcznie bombki, otrzymały prezenty od Św. Mikołaja. Największą atrakcją okazał się jednak pobyt na lodowisku, na którym uczniowie wykonywali piruety oraz różne kroki taneczne. Dzieci zakupiły sobie również pamiątki. Późnym popołudniem kiedy było już ciemno dzieci wróciły do swoich domów bardzo zadowolone.


 

 


 KONCERT FILHARMONII

9.12.2014 roku nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnym koncercie Filharmonii Narodowej. Tematem przewodnim były musicale.


KONKURS PROFILAKTYCZNY

Uczniowie klasy V zajęli I miejsce w międzyszkolnym  konkursie profilaktycznym.

Uczniowie szkoły mogli obejrzeć konkursowe przedstawienie podczas SOS.


 

V PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KRESOWEJ
 

Już po raz piąty nasza szkoła była organizatorem Przeglądu Twórczości Kresowej. Tym razem w scenerii wiejskiej, dzieci z gliwickich przedszkoli oraz szkół podstawowych prezentowały utwory muzyczne pochodzące z terenów wschodnich. Na początku uroczystości wystąpił kabaret ?Tyligentne Batiary?, który swoim ?lwowskim humorem? wprowadził nas w klimaty tych terenów. Na przegląd przybyło wielu znamienitych gości, którzy przyglądali się występom młodych artystów. Jury będąc pod wrażeniem osób występujących miało problem z wyłonieniem zwycięzców konkursu, stąd każdy z uczestników został nagrodzony. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.

Organizatorzy

 
 
 
 • 93
 • 94
 • 95
 • 96
 • 97
 • DSC_0273
 • DSC_0274
 • DSC_0275
 • DSC_0279
 • DSC_0288
 • DSC_0327
 • DSC_0330
 • DSC_0334
 • DSC_0344
 • DSC_0349
 • DSC_0352
 • DSC_0358
 • DSC_0369
 • DSC_0371
 • DSC_0375
 • DSC_0377
 • DSC_0381
 • DSC_0389
 • DSC_0409
 • DSC_0411
 

ZADUSZKI
Zaduszki przy grobach Żołnierzy z Westerpaltte.
 
 

 
SZKOLNY OKRĄGŁY STÓŁ
 

Dnia 15.11.2004 roku w naszej szkole odbyła się debata. Miejscem spotkania był hol szkolny, gdyż wcześniej odbyła się tam prezentacja multimedialna o czym krótko napiszę później. W debacie wzięli udział uczniowie z klas IV-VI, sześciu nauczycieli oraz pani dyrektor, która prowadziła debatę. Na sekretarza powołana została nauczycielka j.polskiego.
Uczniowie wcześniej zostali poinformowani o terminie spotkania i wiedzieli czego będzie dotyczyć. Celem debaty było omówienie dotychczasowych działań związanych z uaktywnieniem sportowym uczniów, a także wysłuchanie propozycji uczniów związanych z lekcjami wychowania fizycznego. Na wstępie nauczyciel uczestniczący w programie przypomniał krótko o założeniach programu, gdzie można znaleźć go na stronie internetowej oraz jak wygląda obecny blog szkolny.
Pytania dotyczyły takich zagadnień jak:

czy lubisz zajęcia sportowe w naszej szkole?

czy chętnie w nich uczestniczysz?

co lubisz robić?

co Wam przeszkadza?

czy chcielibyście mieć więcej zajęć poza szkołą, jeśli tak to gdzie?

Przeważnie nasi uczniowie są zadowoleni z zajęć, lubią takie dyscypliny jak: ringo, tenis stołowy, piłkę nożną, koszową, ręczną. Nie wszyscy lubią unihokeja, paru uczniów stwierdziło, że chcieliby mieć więcej zajęć na świeżym powietrzu. Padły również propozycje zajęć poza szkołą:korty tenisowe,strzelnica, squash, kręgle, paint ball czy rolki.
Reasumując uczniowie naszej szkoły nie mieli wiele zastrzeżeń co do prowadzonych zajęć sportowych w związku z czym chcieliśmy wyjść im na przeciw i jeszcze bardziej zachęcić do działania. Jako główne zadanie do wyboru w pierwszym semestrze wybraliśmy zajęcia poza szkołą. Byliśmy już na ściance wspinaczkowej, boulderingu i siłowni w terenie. A tak na marginesie nasi uczniowie mają wpływ na to jaki będzie przebieg zajęć w ciągu całego roku szkolnego, gdyż lekcje prowadzone są systemem 2 na 2- zajęcia fakultatywne, które wybierają sami uczniowie. Dla przykładu np. klasa V w tym roku szkolnym wybrała tenis stołowy i zabawy i gry rekreacyjne.
Wcześniej nadmieniłam, że debatę poprzedziła prezentacja nauczyciela wychowania fizycznego na temat: ?Zdrowo jem, jestem aktywny- nie choruję na cukrzycę?.

Prezentacja dotyczyła wpływu właściwego odżywiania i aktywności fizycznej na choroby cywilizacyjne tj. otyłość, cukrzyca typu 2. Prezentacja przeplatana była dyskusją z uczniami o stanie ich wiedzy na temat zdrowego żywienia, aktywności fizycznej. Następnie został puszczony film Zachowaj równowagę z Pascalem. Na koniec uczniowie zostali podzieleni na grupy, których zadaniem było wypisać:
- Jem Zdrowo, czyli?.,
- Jestem aktywny, czyli?.,
narysować piramidę żywienia oraz wykonać klasowe prace plastyczne na temat aktywności fizycznej.

Wszystkie dzieci za poprawne wykonanie zadania zostały nagrodzone owocami.

W czasie tych zajęć dzieci wykazały się dużą wiedzą i chcielibyśmy aby takie spotkania odbywały się częściej.


 ŻYWA LEKCJA PRZYRODY 

 
 
 
W piątek 2 listopada po raz kolejny uczestniczyliśmy w żywej lekcji przyrody. Nasz pan Pająk- miłośnik i pasjonata zwierząt opowiedział nam o ssakach. Były myszki, szczurki, tchórz dziki. Jak zwykle nasz "tymczasowy nauczyciel" bardzo ciekawie opowiadał, a jego milusińscy sprawili naszym uczniom wiele radości.
 

 • DSCN0453
 • DSCN0462
 • DSCN0471
 • DSCN0474
 • DSCN0494
 • DSCN0495
 • DSCN0503
 • DSCN0504
 • DSCN0507
 • DSCN0508


 ZBIÓRKA MAKULATURY I BATERII

 
Dnia 30 października w Ratuszu Miejskim w Gliwicach miało miejsce podsumowanie konkursów ekologicznych. Nasza szkoła z w tym roku zajęła II miejsce w zbiórce zużytych baterii i III w zbiórce makulatury.

Wszystkim, którzy z nami zbierali makulaturę i baterie bardzo dziękujemy!


 I TURNIEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO ORGANIZOWANY PRZEZ MDK GLIWICE


W naszej szkole jedną z najbardziej rozpowszechnionych dyscyplin sportowych jest tenis stołowy. Przeszło połowa naszych uczniów z klas IV-VI gra w tenisa stołowego. Uczniowie grają głównie na przerwach ,ponieważ godziny zajęć lekcyjnych są ograniczone.

Starsi uczniowie ?zarażają? młodszych i tak w miłej i przyjaznej atmosferze spędzają przerwy między lekcjami.

Poza nami pierwszy turniej tenisa. Od czterech lat drużynowo nasza szkoła zdobywała I miejsce i mamy nadzieję, że w tym roku również się to powtórzy.

W pierwszym turnieju III miejsce zajęli w grupie starsze Rogowski Jakub i Bulwin Magdalena.


 PROŚBA - NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW DO BOJKOWIAN I PRZYJACIÓŁ NASZEGO PRZEDSZKOLA

Przedszkolaki proszą o poparcie  pracy wykonanej z odpadów w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla Przedszkoli z całej Polski organizowanym przez popularny serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl.

Konkurs w tym roku odbywa się pod hasłem "ZWIERZAKOLUBNI".

Na prace konkursowe może głosować każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl.

Głosowanie odbywa się od 27 listopada do 1 grudnia w godzinach od 7.00 do 23.00.

Aby mieć szansę na wygranie nagród dla głosujących wystarczy głosować codziennie po zalogowaniu na ulubione prace konkursowe.

Każdego dnia jedna osoba może oddać 4 głosy na 4 różne prace. Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na wygraną! Do wygrania ponad 100 wspaniałych nagród dla głosujących!

Można już rejestrować się na stronie konkursowej na stronie Buliba.pl (http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014/rejestracja.html - prosimy o rejestrację tak, aby mogli Państwo głosować od 27 listopada.

A oto nasza praca:

 

Praca konkursowa będzie wyeksponowana na holu naszego przedszkola, stronie internetowej przedszkola, szkoły, parafii. Bądźmy razem, zachęć przyjaciół do głosowania. 

Dziękujemy!!!


KIERMASZ SZKOLNY

W dniach 22 i 23 listopada 2014 roku po każdej Mszy Św. przed Kościołem można nabyć wieńce adwentowe oraz kartki bożonarodzeniowe w ramach Kiermaszu Świątecznego organizowanego przez Radę Rodziców, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby przedszkolaków i uczniów naszej Szkoły. Więcej informacji w późniejszym terminie.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!


 GALA ROZDANIA NAGRÓD KONKURSU "DARY JESIENI"

W  październiku nasza szkoła organizowała po raz drugi Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ?Dary Jesieni?. Wzięło w nim udział 26 placówek. Dzieci z gliwickich przedszkoli i szkół podstawowych wykonały prace plastyczne o tematyce jesiennej oraz prace przestrzenne z wykorzystaniem ?darów jesieni?. Jury przyznało wiele nagród, które zostały wręczone na uroczystej gali w dniu 12.11.2014r. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.

 

Organizatorzy.


 • listopad 2014 004
 • listopad 2014 005
 • listopad 2014 006
 • listopad 2014 007
 • listopad 2014 008
 • listopad 2014 011
 • listopad 2014 012
 • listopad 2014 013
 • listopad 2014 014
 • listopad 2014 017
 • listopad 2014 019
 • listopad 2014 020
 • listopad 2014 031


 

PRELEKCJA
 
8 listopada uczniowie klas I-III brali udział w prelekcji nt. "Zagrożenia powodowane przez prąd elektryczny".
 

BAŚNIOPODRÓŻE

Dnia 9 października klasy 1-3 rozpoczęły projekt Baśniopodróże. Tego dnia dzieci z klas1-2 uczestniczyły w wystawie lalek z całego świata w Stacji Artystycznej Rynek. Dzieci zwiedziły również Rynek i jego okolice w tym zobaczyły Zamek Piastowski, fontanny m. inn. Neptun, studnię, Ratusz, pomnik króla Polski Stefana Batorego. Dodatkową atrakcją dla niektórych dzieci było to, że po raz pierwszy jechały autobusem komunikacji miejskiej.


 

WYSTAWA KLOCKÓW LEGO

W październiku klasy 1 - 3 odwiedziły wystawę klocków Lego na terenie Europy Centralnej. Ktoś kto sam był kiedyś dzieckiem wykonał te piękne budowle, piękne przedmioty z tych malutkich klocków. Klocki Lego cieszą małych i dużych już od dawna. Na wystawie nasi uczniowie mogli obejrzeć m. in. Statuę Wolności, gigantycznych rozmiarów Titanic, ruchome budowle, całe miasta np. Paryż itp. Kto miał ze sobą pieniążki mógł też sobie kupić jakąś pamiątkę. Do i z EC mieliśmy zapewniony bezpłatny przejazd dzięki uprzejmości pana właściciela autobusów do EC i pana kierowcy. Bardzo serdecznie dziękujemy.


 DZIEŃ NAUCZYCIELA

 
4 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Akademię przygotowały tegoroczne pierwszaczki, którym pomagały szóstoklasistki Kasia i Klaudia.

Na zakończenia wszyscy pracownicy szkoły otrzymali od uczniów zrobione przez nich kwiaty.
 
 
Następnie uczniowie klasy V wystąpili w przedstawieniu "Wszyscy możemy być święci"
 

LEŚNY PARK NIESPODZIANEK

Dnia 16 października dzieci z klas 1a i 1b wyjechały do Ustronia do Leśnego Parku Niespodzianek. Pogoda była piękna, dzieci zafascynowane i bardzo zadowolone. Przeszły ścieżką dydaktyczną, poznały losy bohaterów bajek, ptaki drapieżne i sowy (ich sposób życia), miły okazję zobaczyć z bliska jak latają te piękne ptaki. Po wszystkim zjadły posiłek i kupiły sobie pamiątki np. piękne wisiorki ? sówki.


MISTRZOSTWA ŚWIATA

 

Co roku w naszej szkole po przyjeździe z wakacji organizujemy konkurs wiedzy o tematyce sportowej dotyczący najważniejszych wydarzeń sportowych w miesiącu lipcu bądź sierpniu. W ubiegłym roku konkurs związany był z MŚ w lekkoatletyce, a w tym dotyczy MŚ w siatkówce mężczyzn- udział Polaków. Pytania były głównie skierowane na występy naszych zawodników, ale nie tylko dotyczyły również takich pytań jak:

ile państw brało udział, z jakimi krajami zmierzyła się polska ekipa,

jacy zawodnicy reprezentowali nasz zespół itp.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Zwycięzca wykazał się dużą wiedzą i zdobył niemal maksymalną liczb punktów. Największą trudność sprawiało dzieciom wymienienie z imienia i nazwiska reprezentantów naszej drużyny.

Ponieważ nie wszyscy na bieżąco mieli okazje do śledzenia rozgrywek dlatego też dla ułatwienia zrobiliśmy gazetkę na której umieściliśmy szereg informacji pomocnych w przygotowaniach do konkursu.


 BOULDERING


Na terenie naszego miasta powstał nowy kompleks sportowy Jasna Sport i Rekreacja. Uczniowie gliwickich szkół w miesiącu wrześniu mieli możliwość korzystania nieodpłatnie  z różnych obiektów mieszczących się na terenie ośrodka. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach z boulderingu i ściance wspinaczkowej. Wybraliśmy tę formę zajęć , aby zapoznać dzieci z nowymi jeszcze w większości dla nich nieznanymi formami aktywności ruchowej. Zajęcia odbywały się pod stałą kontrolą wyspecjalizowanych instruktorów. Dzieci z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach i są chętni na kolejne.

źródło: https://www.facebook.com/halajasna31


ŚWIĘTO JESIENI

Dnia 30.09.2014 uczniowie klas 1-3 uczestniczyły w Święcie Jesieni.

Świętowaniu towarzyszyła dobra zabawa:

podczas konkurencji sportowych,

zabaw plastycznych z wykorzystaniem liści.......

z wykorzystaniem kredy oraz konkursu wiedzy na temat drzew.


 

AKADEMIA MŁODEGO INŻYNIERA

Dnia 25.09. 2014 r. dzieci mogły zobaczyć jak można wykorzystać roboty we współczesnym świecie. Samemu mogły także z nimi współpracować. Dzieci tego dnia wróciły do domów pełne wrażeń.


  MECZ PIAST GLIWICE - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 

SP nr 8 organizuje wyjazd na mecz Piasta Gliwice z Jagiellonia Białystok w dniu 25.10.2014 o godzinie 15:30.

Wyjazd spod szkoły o godzinie 14:40, powrót około godziny 18:00.

Koszt wyjazdu 15 zł (koszt może być mniejszy w zależności od liczby chętnych) dzieci znajdują się w bezpiecznych sektorach G i H. Można również zamówić bilety indywidualnie w cenie 5 zł - niezależnie, czy jest to osoba dorosła, czy dziecko, wówczas dojazd we własnym zakresie. 

Wyrażanie zgody na przejazd zorganizowany albo zamówienie biletów do dnia 21.10.2014 roku.


 PROJEKT E-TWINNING

 
PRZECHODZENIE PRZEZ JEZDNIĘ NIE JEST ZABAWĄ
 

Dnia 15.09.2014 roku dzieci z klas pierwszych odwiedziły I Komisariat Policji w Gliwicach. Obejrzały przedstawienie pt. ?Pompon i Bąbel? gdzie uzupełniły swoją wiedzę na temat sposobów poruszania się po drodze, korzystania z komunikacji miejskiej, znaczenia znaków drogowych, świateł. Dzieci również mogły bezpośrednio ?włączyć? się w ruch drogowy na  scenie. Wszystko było przedstawione w zabawny sposób a dzieci utrwalały swoją wiedzę na ten temat odpowiadając na pytania, pouczając bohaterów gdy popełniali błędy i samemu włączając się w ruch drogowy. Pamiątką po spotkaniu będzie nie tylko wiedza na temat bezpieczeństwa na drodze ale także gadżety przygotowane przez Straż Miejską i Policję gliwicką.


LEPSZA SZKOŁA
 
Nasza szkoła od lat bierze udział w różnego rodzaju projektach mających na celu weryfikację wiedzy uczniów, badanie efektywności nauczania oraz przygotowanie uczniów do egzaminów zewnętrznych. Tego rodzaju programy: OBUT, testy próbne OPERON, Ekstraklasa, diagnozy NOWEJ ERY oraz wiele innych pomagają uczniom zdobywać nowe umiejętności, trenować przed najważniejszymi sprawdzianami i odnosić szkolne sukcesy.
 

W tym roku szkolnym dołączyliśmy do programu LEPSZEJ SZKOŁY. Dotychczasowe edycje LEPSZEJ SZKOŁY zgromadziły ponad 113 tysięcy nauczycieli i 9 milionów uczniów. Więcej informacji  projekcie znajduje się tutaj.


 

LIST DO RODZICÓW

Drodzy Rodzice,

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Rada Rodziców wznawia swoją działalność i pragnie wszystkich rodziców zaprosić do współpracy oraz zachęcić do udzielenia Radzie finansowego wsparcia.

W ubiegłym roku szkolnym Rada Rodziców dysponowała kwotą 7842 zł, na którą składały się dokonane przez Państwa wpłaty oraz środki pochodzące z zorganizowanego przez Radę Rodziców kiermaszu świątecznego. Z powyższych środków Rada Rodziców dofinansowała:

- konkursy szkolne: Konkurs Recytatorski ?Boże Narodzenie wierszem pisane?, Szkolny Konkurs Ortograficzny;

- konkursy międzyszkolne: Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ?Dary Jesieni?, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ?Zima w oczach dziecka?;

- konkursy przedmiotowe: Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ?English High Flier?, Konkurs ?FOX 2014?, Konkurs Matematyczny ?Kangur 2014?, Stypendiadę wczesnoszkolną;

- turnieje sportowe: Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym, Spartakiadę Wiosenną, Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora, Międzyszkolny Turniej Ringo;

- wycieczki w grupach przedszkolnych;

- inne imprezy: XIV Międzyszkolny Regionalny Przegląd Teatrzyków "Bawimy się w prawdziwy teatr", Żywą lekcję historii "Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów", Pokaz grupy rekonstrukcyjnej M.SERWICE z Częstochowy;

oraz sfinansowała

- zakup leków i innych środków do szkolnej apteczki;

- zakup szczoteczek do fluoryzacji;

- bal karnawałowy w przedszkolu i szkole;

- zakup słodyczy dla uczniów z okazji Mikołajek, Zajączka oraz Dnia Dziecka.

 Na zebraniu w dniu 11 września 2014 roku Rada Rodziców postanowiła utrzymać składki na Fundusz Rady Rodziców na dotychczasowym poziomie oraz ustaliła następujące

 

ZASADY ZBIERANIA ŚRODKÓW NA FUNDUSZ RADY RODZICÓW

 

Kwota podstawowa składki to:

40 zł w przypadku jeżeli do przedszkola lub szkoły uczęszcza jedno dziecko;

60 zł w przypadku jeżeli do przedszkola lub szkoły uczęszcza dwoje lub więcej dzieci.


Pieniądze należy wpłacić jednorazowo w terminie do dnia 31 października 2014 roku:

- na konto Rady Rodziców ING Bank Śląski S.A. 83 1050 1298 1000 0023 2313 7295 w tytule wpłaty należy podać "darowizna na radę rodziców - imię nazwisko dziecka, klasa/grupa"

- przedstawicielowi Rady Rodziców w trakcie zebrania Rodziców.

Rada Rodziców podkreśla, że pieniądze przekazane na konto Rady Rodziców zostaną w całości przeznaczone na rozwój i edukację wszystkich dzieci w naszej szkole i przedszkolu oraz że liczy się każda wpłata, choćby najmniejsza. Zebrane środki pozwolą Radzie Rodziców na realizację tegorocznych planów, a więc m.in.: dofinansowanie uroczystości szkolnych, wycieczek, udziału dzieci w różnego rodzaju konkursach szkolnych i międzyszkolnych.

Jednocześnie Rada Rodziców zobowiązuje się do skrupulatnego i bieżącego odnotowania Państwa wpłat, informowania przy okazji wywiadówek o ich poziomie w poszczególnych klasach oraz o poczynionych wydatkach.

 

Rada Rodziców


 

Już czwarty raz bierzemy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Co roku ma on inny przebieg. W tym roku uczniowie klas IV-VI korzystając z tabliczki mnożenia na czas, która znajduje się tutaj sprawdzali swoją wiedzę i refleks. W tym roku Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostały następujące osoby:

z klasy IV: Ania i Kuba

z klasy V: Kacper, Jagoda, Dominik i Szymon

z klasy VI: Weronika, Dominik, Magda i Klaudia

Poza tym uczniowie na każdej przerwie mieli okazję zabrać w gry związane z tabliczką mnożenia:

memory i łapki.

 


 OGŁOSZENIE

 

W dniu 12 września br. odbyły się w Naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego

Oto wyniki wyborów:

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została

Natalia Kostelcka z klasy VI-stej

 

Zastępcą Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego została

Katarzyna Stasiak z klasy VI-stej

Skarbnikiem została

Weronika Kwiek z klasy VI-stej

 

Członkowie Samorządu Uczniowskiego:

 

Piotr Mitas z klasy IV Tymoteusz Kosętka z klasy IV

Szymon Perek z klasy V Dominik Rybarz z klasy VI

Aleksandra Ploch z klasy V

Amelia Muzykant z klasy IV

Wiktoria Stasiak z klasy IV

Zofia Bil z klasy IV

Aleksandra Drygajło z klasy IV

Patrycja Gawlak z klasy VI

Magdalena Bulwin z klasy VI

Jagoda Rybarczyk z klasy IV

Zuzanna Graicke z klasy V

Anna Rybarczyk z klasy V

Ania Kowlaczyk z klasy IV

Szymon Ciupiński z klasy IV

Natalia Borc z klasy IV

Mateusz Bednarz z klasy IV


  POGADANKA STRAŻY MIEJSKIEJ

 

Rozpoczął się już nowy rok szkolny. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Straży Miejskiej. Jak co roku nasi goście przedstawili zagrożenia jakie mogą spotkać dzieci i młodzież w drodze z domu do szkoły.


KOT W BUTACH

 

4 września uczniowie klas I-III obejrzały teatrzyk kukiełkowy poznając historię niezwykłego kota. Pomysłowego, oddanego i odważnego. Jego ponadprzeciętne działania doprowadzają do usunięcia niewygodnego wszystkim czarnoksiężnika, niełatwy to plan, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla Kota w Butach.


  ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

 

Zwracamy się do wszystkich o wsparcie naszej akcji i dostarczenie na teren szkoły w dniach 22.09-25.09.2014 r. zbędnych, zepsutych elektrośmieci typu: pralki, lodówki, zamrażarki, piece gazowe, elektryczne, telewizory, radia, komputery, sprzęty elektroniczne, elektronarzędzia.

Dziękujemy za wsparcie


 ODWIEDZINY

11 września naszą szkołę odwiedzili kibice Górnika Zabrze. Każdy z uczniów otrzymał plan lekcji. JESIENNY RAJD ROWEROWY

Po wakacyjnej przerwie zaprosiliśmy uczniów klas IV-VI na wycieczkę rowerową. Cała grupa wyruszyła rano spod naszej szkoły następnie przez Przyszowice dotarła do Chudowa. Po krótkiej przerwie i odpoczynku wszyscy rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną przez Gierałtowice i Knurów. Trasa liczyła około 20 km, wszyscy uczestnicy wrócili w dobrych humorach i na pewno już czekają na wiosenny rajd.


 DRZEWKO POKOJU

 

Na terenie naszej szkoły zostało zasadzone Drzewko Pokoju. Zostało ono podarowane naszej szkole 3 września podczas podsumowania zeszłorocznych działań w ramach projektu "Ślady przeszłości". Mamy nadzieję, że mała brzózka, która została przywieziona z Westerplatte wyrośnie kiedyś na ładną, dużą brzozę i będzie zawsze przypominała o zrealizowanym projekcie.


 FILHARMONIA

19 września uczniowie mieli okazję uczestniczyć w uroczystym koncercie Filharmonii Narodowej pt. "Wędrówki muzyczne po Europie. Muzyka krajów europejskich to źródło, z którego wciąż czerpiemy"


 PRELEKCJA

15 września odbyła się prelekcja dla klas młodszych nt. zdrowego odżywiania, uczniowie klas starszych będą brali udział w podobnych zajęciach 23 września.


 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

1września 2014 za nami - znów zaczynamy nowy rok szkolny. Tak jak w słowach piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka'' przyjechała do naszej szkoły:

- klasa sześciolatków

- klasa siedmiolatków

i kilku nowych uczniów.

Uczniów i wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły Mariola Dumin-Kowal.

Następnie w uroczystym tańcu wystąpili uczniowie klasy II, w akademii czwartoklasiści oraz Klaudia i Kasia.

Następnie odbyło się uroczyste wręczanie rogów obfitości. W tym roku najmłodsi będą uczyli się w dwóch klasach pierwszych.  Na zakończenie pierwszoklasiści wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych po darmowe podręczniki, które przygotowało dla nich Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Po zakończeniu uczniowie klas starszych udali się na cmentarz parafialny i zapalili znicze na grobach żołnierzy walczących na Westerplatte.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i sukcesów.

A we wtorek szkoła pełna była uśmiechniętych zadowolonych uczniów, kolorowych plecaków i cukierków z rogów obfitości.


 OGŁOSZENIE

Dnia 4 września (czwartek) uczniowie klas I-III będą mogły zobaczyć teatrzyk "Kot w butach", połączony z sesją zdjęciową. Prosimy o ubiór dzieci do zdjęć.


 

 

Zapraszamy do zapoznania się z planem obchodów.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na profilu Facebook- "Westerplatczycy z Bojkowa"  TUTAJ

Plan obchodów 75  rocznicy

bohaterskiej obrony Westerplatte 31.08.-4.09.2014 r.

 

Niedziela 31.08 2014 r.

Hasło  dnia: ?Proszę was, abyście cale to duchowe dziedzictwo,
któremu na imię "Polska", raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością?

17:30 - otwarcie ekspozycji ?Westerplatte - okruchy pamięci? oraz inscenizacja młodzieży

 z Bojkowa pt. ?Każdy ma w życiu swoje Westerplatte?- Sala Widowiskowa MDK

w Gliwicach-Bojkowie, ul. Parkowa 5

 

Poniedziałek 1.09.2014 r.

Hasło  dnia: ?Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość?

4:45- 5:15 ? Alert przy grobach Westerplatczyków chor. Edwarda Szewczuka

oraz kpr. Michała Plewaka na cmentarzu parafialnym w Gliwicach - Bojowie

 

Środa 3.09.2014 r.

 Hasło  dnia-?Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje?

16:00 Msza św. w kościele p.w. Narodzenia N.M.P w Gliwicach - Bojkowie

17:00 Procesja i uroczystości z ceremoniałem wojskowym na cmentarzu, odsłonięcie ?Znaków Pamięci? na grobach chor. Edwarda Szewczuka oraz kpr. Michała Plewaka

18:00 Część oficjalna, przywitanie, przemówienia, projekcja filmu dokumentalnego pt. ?Westerplatczycy z Bojkowa? w budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach

 ? Bojkowie, ul. Parkowa 5

19:00 Zwiedzanie wystawy, symulacji schronu bojowego, spotkanie przy kawie

20:00 Spektakl Teatru A ?Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje?

? skwer przy budynku MDK w Gliwicach Bojkowie, ul. Parkowa 5

 

Czwartek 4.09.2014 r.

Hasło  dnia-?Każdy ma w życiu swoje Westerplatte?

Gra historyczna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ? ?Twoje Westerplatte?

8:45 Przywitanie w budynku MDK Gliwice Bojków, ul. Parkowa 5

9:00 Spotkanie z?, oraz spektakl Teatru Magazyn ?Westerplatte. Dziennik Kapitana? Monodramat na podstawie dziennika załogi Westerplatte.

10:15 Rozpoczęcie gry z wieloma atrakcjami, z udziałem przedstawicieli służb mundurowych, instytucji kultury, stowarzyszeń, grup rekonstrukcyjnych

 (Gliwice ?Bojków: budynek MDK, park, boisko, cmentarz)

13:00 Koncert zespołu Full Power Spirit

14:15 Zakończenie

 

 

Akcje towarzyszące:

- Promocja książki ?Westerplatczycy z Bojkowa?

- Symulacja schronu bojowego na Westerplatte

- Przez cały miesiąc września  ścieżka edukacyjna dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w budynku MDK w Gliwicach-Bojkowie, ul. Parkowa 5

-Ostatni tydzień września ? debata oksfordzka uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. ?Polskie Termopile?, przygotowana przez IPN Odział Katowice  przy wsparciu organizacyjnym Gliwickiego Ośrodka Metodycznego.

 

Organizatorzy:

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach, Parafia Narodzenia N.M.P w Gliwicach


 UWAGA RODZICE, UCZNIOWIE !

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 r.

O godzinie 8:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w Kościele NMP, a następnie przechodzimy na salę gimnastyczną na spotkanie z pedagogami, wychowawcami.

DYREKTOR SZKOŁY

mgr inż. Mariola Dumin - Kowal

 

PS. Rodzice uczniów klasy I - rogi obfitości przynosimy na salę gimnastyczną od godziny 7:30. Podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.


 

wcześniejsze wiadomości>>

Zegar